Yunanistan Milli Takımı için Vassilis Spanoulis sesleri!

İddialara göre Yunanistan Milli Takımı, Dimitris Itoudis ile yollarını ayırıp takımın başına Vassilis Spanoulis’i geçirebilir. 

2023 Dünya Kupası‘na ikinci tur aşamasında veda eden ve turnuvayı 15. sırada tamamlayan Yunanistan’da kan değişimi söz konusu olabilir. Sport.fm’in yaptığı habere göre federasyonun aklındaki isim Vassilis Spanoulis.

İçerikte aktarıldığı kadarıyla henüz hiçbir şey netleşmemiş olsa da Yunanistan Basketbol Federasyonu Başkanı Vangelis Liolios ile koç Dimitris Itoudis arasında yapılacak görüşme sonrasında tarafların birlikteliğini sonlandırmasına daha yüksek ihtimal gözüyle bakılıyor.

2022 Mart ayında Yunanistan’ın başantrenörlüğü için imza atan Dimitris Itoudis’in Olimpiyatlara kadar sözleşmesi devam ediyor olsa da federasyon cephesinin bir değişikliğe gitmeye daha sıcak baktığı ifade ediliyor.

Bunun arkasındaki en temel gerekçe ise Itoudis yerine tüm iyi Yunan oyuncuları bir araya toplayabilecek bir koçun varlığının takım açısından daha olumlu sonuçlar doğuracağı düşüncesi. Bilindiği gibi Nick Calathes ve Kostas Sloukas, bu yaz Dünya Kupası’na katılmama kararı almış ve kulislerde bu karar, Dimitris Itoudis’in varlığıyla ilişkilendirilmişti.

Bu doğrultuda federasyonun hedeflediği ise Vassilis Spanoulis. Henüz koçluk kariyerinde yalnızca bir yıl geçirmiş olsa da hem koçluğunu yaptığı Peristeri’nin performansı hem de Yunan basketbolundaki yeri sebebiyle Spanoulis’in, milli takım için birleştirici ve ideal isim olacağı düşünülüyor. Aynı zamanda Spanoulis’in Giannis Antetokounmpo ile olan kusursuza yakın ilişkisi de sebeplerden bir diğeri olarak gösteriliyor.

Planlar, Dimitris Itoudis ile yollar ayrılırsa Vassilis Spanoulis’i şubat ayında başlayacak olan EuroBasket 2025 Elemeleri’ne kadar takımın başına geçirmek ve takımın, bu elemelerin başlangıcı ile 2024 Paris Olimpiyatları’nın elemelerine Spanoulis yönetiminde hazırlanmasını sağlamak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler