Geri1 of 2

Yunanistan galibiyetle başladı!

2016 Rio Olimpiyatları Eleme Turnuvası’nın Torino ayağının ilk gününde karşılaşan A Grubu takımları Yunanistan ve İran’ın mücadelesinden galip ayrılan taraf, 78-53’lük skorla Yunanistan oldu.

Karşılaşmaya Kosta Koufos’un çember altındaki basketleriyle başlayan Yunanistan’a cevap İran’ın pivotu Hamed Hadadi’den geldi ve ilk dört dakika 11-9 Yunanistan üstünlüğüyle geçildi. Takip eden üç dakikada birçok boş hücuma sahne olurken, çeyrek sonunda Giannis Antetokounmpo’nun devreye girmesi ilk çeyreğin 27-21 Yunanistan üstünlüğüyle bitmesini sağladı. İkinci çeyreğin başından itibaren oyuna ağırlığını koyan Yunanistan, 12-2’lik bir seriyle farkı on dörde kadar çıkardı (39-25). Çeyreğin devamında da İran savunmasını kolayca aşan ve rakibinin yaptığı canlı top kayıplarını da iyi değerlendiren Yunanistan, devre arasına 48-31 önde girdi.

İkinci yarıya da baskılı savunmasının tetiklediği hızlı hücumlarla başlayan Yunanistan, İran’ın özellikle Behnam Yakhchali’nin üçlükleriyle farkı azaltma çabalarına karşı koymayı başardı ve yirmi yedinci dakika içinde skoru 63-42’ye getirdi. Çeyrek boyunca Ioannis Bourousis ve Giannis Antetokounmpo ile İran pota altını domine eden Yunanistan, son on dakikaya 66-47’lik avantajla girdi. Son çeyreğin ilk altı buçuk dakikasında basket kaydetmeyi başaramayan İran, zaten oldukça rahat bir kafa yapısıyla sahada bulunan Yunanistan’ın işini daha da kolaylaştırdı. Karşılaşmadan 78-53 galip ayrılan Yunanistan, A Grubu’ndaki ilk galibiyetini aldı.

İran ve Yunanistan’ın A Grubu’nda Meksika ile karşılaşacakları ikinci maç sırasıyla 5 ve 6 Temmuz tarihlerinde başlayacak.

Geri1 of 2

Yunanistan galibiyetle başladı!

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: [email protected] Twitter: krutkayozcan

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir