Anadolu Efes’in Genci de Yıldızı da dolu dizgin

Hafta başında Anadolu Efes’i farklı mağlup eden Anadolu Efes U16 takımı, Perşembe günü Caferağa’da Darüşşafaka Doğuş ile karşılaştı. U16 Milli Takımının önemli parçaları konumundaki gelecek vaad eden kısalarının etkili performansıyla dün de maçı erkenden kopartıp önemli bir galibiyet elde etmeyi başardı. Kerem Öztürk, Mustafa Kurtuldum gibi kısaların yanında Eren Has ve kenardan gelen Ömercan İlyasoğlu’nun da rol ve profillerinin geliştiği çok açık ortada. Savunma ve sertlik olarak gelişim gösteren takımın hücumda ise topu paylaşan, toplu çembere gidişlerle oyunu açarken diğer dış oyuncuları ve uzunları besleyen oyun tarzı takımın İstanbul Ligi’nde kusursuz bir performans ortaya koymasına sebep oluyor. Son dönemde Milli Takım’ın ISCAR Turnuvasında da önemli skor opsiyonlarından olan Mustafa’nın skorer çok yönlü oyununu, Ömercan’nın pozitif hücum katkısı ve uzunların etkinliği takımdaki diğer tüm oyuncuların performansı ile beraber takımı ileri çekiyor.

Anadolu Efes U16 takımı Darüşşafaka Doğuş’u 93-58 mağlup ederken Mustafa Kurtuldum 35 sayı 6 top çalma, Ömercan İlyasoğlu ise 21 sayı 6 asist ile oynadı ve takım yoluna namağlup lider olarak devam etti.

https://twitter.com/TBAltyapi/status/817073091922853888

Anadolu Efes Genç Takımı ise Çarşamba günü Caferağa Spor Salonu’nda Darüşşafaka Doğuş ile karşı karşıya geldi. Onuralp Bitim’den yoksun mücadele eden Efes, 2000 doğumlu önemli potansiyel barındıran oyuncularına sorumluluk veren Erhan Ernak’ın Daçkası karşısında ilk yarıda oyunu tam anlamıyla kopartamadı. 45-33 biten ilk yarının ardından Yavuz Gültekin ve Doruk Dora’nın çabalarına karşılık takım halinde baskılı ve sert bir oyun ortaya koyan Efes, 1999 doğumlu solak forveti Yiğitcan Saybir’in hem çember altı etkinlikleri hem de yüzü dönük hücumlarıyla farkı git gide yükseltti. Hem Saybir hem de kısaları Arda Erdoğan, Baran Avşar ve Muhaymin’den de katkılar alan Efes oyundaki üstünlüğünü git gide arttırdı ve karşılaşmadan 91-69 galip ayrılarak yoluna kayıpsız lider olarak devam etti.

Anadolu Efes’te Yiğitcan Saybir 33 sayı 10 ribaund ile galibiyetin mimarı olurken Arda Erdoğan 13 sayı 5 ribaunt 6 asist 6 top çalmalık önemli bir katkı verdi.

https://twitter.com/TBAltyapi/status/816746320048390145

Anadolu Efes’in Genci de Yıldızı da dolu dizgin

Cengizhan Muratoğlu

Türk ve Yugoslav basketbolu, altyapılar hakkında her şey... twitter: @muratogluc

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir