Beşiktaş’ın ‘Yıldızlar’ Yolu

Salı günü Bayrampaşa Spor Salonu oldukça önemli bir karşılaşmaya ev sahipliği yaptı. Milli Takım havuzlarında bulunan yetenekli oyuncuların formalarını giydiği iki önemli kulüp Beşiktaş ve Fenerbahçe karşı karşıya geldi. Karşılaşmaya etkili başlayan Fenerbahçe, başa baş geçen ilk periyodun ardından ikinci periyotta rakibine belli oranda üstünlük kurmayı başardı. Geçtiğimiz yıldan bu yana kardosunda yer alan 2001 doğumlu oyuncuları İsmail Karabilen ve Ekrem Sancaklı’nın yanı sıra kısa rotasyonundaki diğer oyuncuların etkinliğini kullanarak oyunda önde kalan taraf olan sarı lacivertlilier, bir süre sonra oyundaki ağırlığı Beşiktaş kısalarına devretmeye başladı.

Sezonun belli bir döneminden bu yana hem Genç Takım seviyesinde antrenmanlara dahil olarak fiziksel seviyelerini ve antrenman tempolarını geliştiren iki kısası hem de pota altındaki silahı ile Beşiktaş çift haneli sayılara çıkan farkın ardından üçüncü çeyrekte geri dönüşünü başlattı. Emir Yarıcı – Can Nayman kısa ikilisine Arda Adalı’dan da katkı alan Beşiktaş, pota altında dönem dönem etkili kullandığı Canberk Kavşuk’tan da skor katkısı alarak uzatma periyoduna giden karşılaşmadan 85-78 galip ayrılmayı başardı.

Beşiktaş’ta Can Nayman 24, Emir Yarıcı 21, Canberk Kavşuk ise 13 sayı 12 ribaund ile galibiyette önemli rol oynayan oyuncular oldular. Bu maç ile galibiyet sayısını altıya çıkartan Beşiktaş, Galatasaray ile galibiyet sayısını eşitledi ve takipçisi Darüşşafaka Doğuş’un iki galibiyet önüne geçmeyi başardı.

https://twitter.com/TBAltyapi/status/816339184852013057

Beşiktaş’ın ‘Yıldızlar’ Yolu

Cengizhan Muratoğlu

Türk ve Yugoslav basketbolu, altyapılar hakkında her şey... twitter: @muratogluc

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir