2

Ülkemizde düzenlenecek olan 2014 FIBA Dünya Kadınlar Basketbol Şampiyonası’nda B Grubu’da milli takımımız ile birlikte yer alacak olan Fransa, hazırlık karşılaşmasında dünya bir numarası Amerika Birleşik Devletleri’ni 76 – 72 mağlup ederek rakibinin dört yıllık yenilmezlik serisine nokta koymayı başardı.

Oldukça kötü başladığı karşılaşmada son çeyrekte müthiş bir geri dönüşe imza atarak Amerika Birleşik Devletleri’ni yenmeyi başaran Fransa’da Sandrine Gruda; 26 sayı, 15 ribaundluk double double değerleriyle müthiş bir performansa imza atarken Birleşik Devletler’de önümüzdeki yıl Fenerbahçe forması giyecek olan ülkemizdeki basketbol takipçilerinin de yakından tanıdığı Tina Charles’ın 12 sayılık katkısı galibiyet için yeterli olmadı.

Amerika Birleşik Devletleri, en son dört yıl önce yine bir hazırlık karşılaşmasında bu kez Avustralya’ya 18 Eylül 2010 tarihinde kaybetmişti. 27 Eylül – 5 Ekim 2014 tarihleri arasında ülkemizde düzenlenecek Dünya Basketbol Şampiyonası’nın madalya adaylarından Fransa, Amerika Birleşik Devletleri’ni en son 1994 yılında mağlup etmeyi başarmıştı.

Çeyrek Skorları:

20 – 6 (ABD)

18 – 20 (Fransa)

15 – 20 (Fransa)

19 – 30 (Fransa)

Onur Coşkun

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir