Yıldız Milliler’i durdurabilmek inanın çok zor! #TBFU16Konya

C3Wwj9YWcAMqOTm
Ahmet Tokyay (TBF)

TBF Uluslararası U16 Turnuvası’nda dördüncü gün tüm hızıyla devam ediyor. Yıldız Millilerimiz de ilk karar karşılaşmasına nihayet bugün çıktı. Rakibimiz ise son yıllarda muazzam yetenekler çıkartan Letonya’ydı.

Maça yine Mustafa Kurtuldum’un sayılarıyla başladık. Mustafa Kurtuldum, turnuvanın ilk üç gününde harika işler çıkartmıştı. Daha sonrasında Boran Güler’in asisti ile Kerem Öztürk’ten önemli bir üçlük bulduk. Bu sayede de ilk beş dakikayı 6-11 önde geçtik. Çeyreğin son beş dakikasında ise oyun dengelendi. Letonya hücumda sayılar bulmaya başladı ve bizi zorladı. Ancak biz de rakibimize Beşiktaş oyuncusu olan Canberk Kavşuk ile cevap verdik ve çeyreği 18-22 önde tamamladık. İkinci çeyreğin ilk dakikaları bizim için pek de iyi geçmedi ancak Canberk Kavşuk ile saniyeler geçtikçe reaksiyon vermesini bildik. Ayrıca Boran Güler de ilk sayılarını bu dakikalarda buldu. Banvit oyuncusu olan Boran Güler, iyi fiziğiyle dikkat çekiyor ve Konya’da sorumluluktan hiç kaçmadı. Üçüncü çeyreğin bitiminde de beş asiste ulaştı. Her neyse tekrar maça dönelim. Boran Güler’in sayılarının ardından oyun bir anda Letonya’ya döndü. 9-0’lık seri yakalayan Letonya bir anda öne sıçradı. Toparlanmamız da zaman aldı. Fakat bitime bir dakika kala Ekrem Sancaklı ile tekrar öne geçtik ve soyunma odasına 46-40 önde gittik.

Karşılaşmanın son 20 dakikasına Ekrem Sancaklı’nın üçlükleriyle başladık. Fenerbahçe oyuncusu olan Ekrem, bu mücadelede skor yönünden bize çok şey kattı. İlk beş dakikada da bir anda 14 sayıya kadar ulaştı. Çeyreğin ikinci bölümde de TED Kolejliler forması giyen Ömer Yasir Küçük ile etkili olduk ve sayı farkını çift hanelere kadar çıkarttık. Letonya ise Everts Ramza ile direnmeye çalıştı ancak yeterli olmadı. Maçın final periyoduna da 67-57 önde girdik. Son 10 dakikaya ise iki Efes’linin basketleriyle başladık. Mustafa Kurtuldum ve Kerem Öztürk sayesinde farkı 15 sayılara kadar çıkarttık. Periyodun son bölümünde de Canberk Kavşuk ile sayılar bulmaya devam ettik ve sahadan 94-69 galip ayrıldık. Bu sonuç ile birlikte de Konya’da dörtte dört yaptık.

İSTATİSTİK

jhjh

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler