Yıldız Milliler, Konya’daki altıncı maçını da farklı kazandı! #TBFU16Konya

C3wf3o6WcAE5ZtHTBF Uluslararası U16 Turnuvası artık sona doğru geliyoruz. Yarın itibariyle turnuva sona erecek. Bugün de dört karşılaşma oynandı. Yıldız Millilerimiz de Arjantin ile kozlarını paylaştı.

Karşılaşmaya Fenerbahçe oyuncusu olan Ekrem Sancaklı’nın üçlüğüyle başladık. İki numaralı pozisyonda oynayan Ekrem, takımımızın önemli parçalarından biri ve bugün de hiç fena oynamadı. Ekrem’in basketinin ardından bir diğer Fenerbahçeli olan Cem Kırcıman ile de sayılar bulduk ve ilk beş dakikayı 12-3 önde geçtik. Daha sonrasında da oyunun kontrolü bizdeydi. Savunmada da istediklerimizi sahaya yansıttık ve rakibin sayı bulmasına izin vermedik. Dolayısıyla da çeyreği 21-6 önde tamamladık. İkinci çeyreğin ilk sayıları ise Arjantin’den geldi. Biz ise Arda Çete ve Atakan Erdek ile sayılar bulduk. Oyunu henüz ikinci çeyreğin ortasında koparan Milliler, bu dakikalardan sonra da tüm kontrolü elinde tuttu. Çeyreğin sonunda da farkın kapanmasına izin vermedik ve soyunma odasına 44-26 önde girdik.

Maçın ikinci yarısına Cihat Mertali Dalgalı’nın basketleriyle başladık. Cihat Mertali de bir diğer Banvit oyuncusu. O da bu turnuvada önemli süreler aldı. Daha sonrasında ise delici oyuncularımızdan olan Arda Çete sorumluluk aldı ve skoru 52-30’a kadar getirdik. Farkın bu seviyelere kadar gelmesi Millileri hiç etkilemedi. Çeyrek sonunda da Mustafa Kurtuldum farkı ile 30’lara kadar getirdik ve son 10 dakikaya 63-32 önde girdik. Final periyodunda da işler istediğimiz gibi gitti. Çok rahat bir oyun ortaya koyduk. İçeriden de Daçkalı Temel Berkcan Keskindemir ile etkili olduk ve karşılaşmadan 85-48 galip ayrıldık. Bu sonuç ile birlikte Konya’daki altıncı maçımızdan da galibiyet ile ayrıldık. Yarın da en önemli maçımıza çıkacağız. Rakibimiz ise Litvanya.

İSTATİSTİK

13

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler