Yıldız Milliler İscar Turnuvası’nda, İtalya’yı mağlup etti!

Uluslararası İscar Turnuvası’nda mücadele etmek için İspanya’da bulunan U16 Yıldız Erkek Milli Takımımız, bugün TSİ 20:00’da İtalya ile karşı karşıya geldi ve maçtan 73-66 galip ayrıldı.

Karşılaşmanın ilk çeyreği iki takımın karşılıklı güçlerini tartması sonucu kafa kafaya bir mücadeleye sahne olurken bu ilk çeyreği yıldız millilerimiz 16-15 önde geçmeyi başardı. Oyunda hakimiyeti elimize almaya başladığımız ikinci çeyreği 18-14 önde kapatmayı başaran milliler soyunma odasına 34-29’luk üstünlükle girmeyi başardı.

Üçüncü çeyrekte de rotasyonu geniş tutmamıza rağmen oyundaki gel gitleri kontrol edip skoru önde götürdüğümüz mücadelede final periyoduna 59-46 önde girmeyi başardık. Final periyodunda rakibimiz İtalya’nın geri dönüş çabalarına iyi karşılık verip oyunda hakimiyeti kaptırmadık ve turnuvadaki ilk maçımızdan 73-66 galip ayrılmayı başardık.

Kadrodaki tüm oyuncularımızın süre bulduğu maçta millilerimiz adına Mustafa Kurtuldum 18 sayı 3 ribaund 2 asist, Ekrem Sancaklı da 11 sayı sayı 4 ribaund, Furkan Haltalı da 10 sayı 9 ribaund ile galibiyete katkı verdi. İtalya’da ise Matteo Niccoli’nin 12 sayısı takımı için yeterli olmadı.

Takımımızın istatistikleri:

Arda Çete – 3 sayı, 1 ribaund, 1 asist

Cem Kırcıman – 8 sayı, 7 ribaund

Mustafa Kurtuldum – 18 sayı, 3 ribaund, 2 asist

Ömercan İlyasoğlu – 4 sayı, 3 ribaund, 2 asist

Ozan Koşi – 5 sayı

Cihat Mertali Dalgalı – 1 sayı

Ekrem Sancaklı – 11 sayı 4 ribaund

Atakan Erdek – 9 sayı

İsmail Karabilen – 4 ribaund, 2 asist

Furkan Haltalı – 10 sayı, 9 ribaund

Eyüp Can Öncü – 4 sayı, 2 ribaund

Berkan Aksu – 4 ribaund, 1 asist

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler