Yıldız Milliler, Bulgaristan’ı resmen sahadan sildi! #TBFU16Konya

C3RweLxWIAEUF5M
Ahmet Tokyay (TBF)

TBF Uluslararası U16 Turnuvası’nda ilk günün son maçı oynandı. Son maçta da Yıldız Milli Takımımız sahne aldı ve rakibimiz Bulgaristan’dı.

Yıldız Milli Takımımız, Konya’daki ilk maçına oldukça iyi başladı. Tabii rakibimiz de bizim seviyemizde değildi. Maçın ilk sayıları Beşiktaş forması giyen Canberk Kavşuk’tan geldi. İlerleyen dakikalarda da Milliler, Cem Kırcıman ve Mustafa Kurtuldum önderliğinde tam 16-0’lık seri yakaladı. Bu seri ile birlikte de ilk dört dakikada tam 18 sayı bulduk. Çeyreğin geri kalan bölümünde ise kontrol yine bizdeydi. Sayılarımız da Ömer Yasir Küçük&Ekrem Sancaklı&Cihan Mertali Dalgalı üçlüsünden geldi. Bu sayede de ilk çeyreği 33-16 önde tamamladık.

İkinci çeyreğin ilk sayıları da Millilerden geldi. Ertuğ Tuzcukaya’nın öğrencileri çok rahat bir tempoda farkı açtı. Kısalarımızla tempoyu arttırdık ve devrenin bitimine üç dakika kala 50 sayı bandını geçtik. Çeyreğin geri kalan bölümünde de işler istediğimiz gibi gidince, soyunma odasına 62-28 önde gitmeyi başardık.

Maçın ikinci yarısına Kerem Öztürk’ün sayılarıyla başladık. Bu takımın en önemli isimlerinden olan Kerem, ilk saha içi basketini bu dakikada buldu. Daha sonrasında ise Arda Çete ile etkili olduk. Bu arada Arda Çete, sanırım burnundan yaşadığı bir sorun nedeniyle maça maske ile çıktı. Dakikalar ilerledikçe ise farkı giderek açtık. Henüz periyodun bitimine beş dakika kala skoru 82-30’a kadar getirdik. Çeyreğin son bölümünde de farkı açtıkça açtık ve son çeyreğe 96-41 önde girdik.

Maçın son çeyreğiyle birlikte Ertuğ Tuzcukaya, tüm oyuncularını sahaya sürdü. 12 oyuncumuzdan da sayı katkısı almayı başardık. Çeyreğin ilk iki buçuk dakikasında da 100 sayı barajını geçtik ve farkı 50 sayının üstüne çektik. Temel Berkcan Keskindemir&Kerem Öztürk&Arda Çete üçlüsü ile etkinliğimiz devam etti ve sahadan 120-60 galip ayrıldık. Yıldız Milliler bu sonuç ile birlikte turnuvaya galibiyet ile başladı.

İSTATİSTİK |

2121
tbf.org.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler