Galatasaray Doğa Sigorta’nın yeni transferi Yiğit Arslan, millilerin Slovenya kampında Milliyet’ten Ümit Avcı’nın sorularını yanıtladı.

TOFAŞ’ta geçirdiği sezonların ardından önümüzdeki sezon Galatasaray Doğa Sigorta’da mücadele edecek olan 23 yaşındaki şutör, millilerin Slovenya kampında Ümit Avcı ile röportaj yaptı.

Milli Takım ile hedeflerini anlatan ve Galatasaray Doğa Sigorta’yı tekrar EuroLeague takımı yapmak istediğini söyleyen Yiğit Arslan’ın açıklamaları şu şekilde:

“Oynayarak gelmenin artısını hissediyorum. Çünkü antrenmanlarda ne kadar çalışsanız da, maçta oynamak, oyuncunun gelişimini görmesi ve özgüven kazanması icin çok daha önemli. Ben de kendimi daha çok gelişmiş ve gelişime hazır görüyorum. Daha önümde yol var ve bunun icin çalışmayı sürdürüyorum.”

“Uzak bir hedef değil ama zor olduğu da gerçek. Burada 12 kişilik kadroya kim girer bilmiyorum, sonuçta karar teknik ekibimizin ama Çin’de sahaya çıkan kim olursa olsun, ben her şeyini ortaya koyan bir takım olacağımızı düşünüyorum. Umarım bu da bizi Olimpiyatlara kadar götürür. Aslında bu kadronun geleceğinin çok daha iyi olacağını söyleyebiliriz ama şu anda sahip olduğumuz potansiyeli sahaya yansıtırsak, güzel sonuçlar alırız.”

“Skor özelliğimin yüksek olduğunu düşünüyorum. Bir şekilde potaya giderek veya katlarla, şutlarla, skoru bulabiliyorum. Oyunun içinde zaman zaman pointguard oynayarak topu getirmeyi, dağıtmayı, ekstra pasları yapmayı ve bu sene biraz daha geliştirdiğim ikili oyunları kullanarak takıma katkı vermeye çalışacağım. Topu potaya atarken çok düşünmem. Çünkü zaten skorer bir oyuncu olarak bunu yapmam gerekiyor. Cesaretli olmayan bir kişinin yukarılara çıkacağını düşünmüyorum. Dolayısıyla nerede olursa olsun, şutuma güvenirim ve pozisyon geldiğinde çekinmeden atarım. Bunu hem Milli Takım hem de Galatasaray formasıyla göstermek isterim.”

“Sezon sonunda birçok teklif geldi ama aralarından bana en uygun olan Galatasaray’dı. Eurocup seviyesinden düşmeden oynamaya devam edeceğim bir yer olması bu tercihi yapmamın nedenlerindendi. Hem ortam bazında hem antrenör etkisiyle de kendimi geliştirebileceğini bildiğim için Galatasaray’a geldim. Koç Ertuğrul ağabey ile konuştuk. Onun zaten her zaman oyuncuyu daha iyisi için zorlayan ve gelişimini hızlandıran bir antrenör olduğunu biliyorum. Orhun abi nasıl TOFAŞ’ta bunu yapıyorsa aynı ortamı Galatasaray ve Ertuğrul ağabeyle de bulacağımı düşündüm ve basketbola başladığım yer olan Bursa’dan 15 yıl sonra ayrıldım. İleride umarım Euroleague seviyesinde de oynarım. Umarım Galatasaray’ı Euroleague takımı yaparız.”


Milliyet’te yayımlanan Yiğit Arslan röportajının tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Metehan Metin Cetin

Basketbol sevdalısı bir genç. İletişim: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir