ING Basketbol Süper Ligi‘nin dokuzuncu haftasında Galatasaray Doğa Sigorta, OGM Ormanspor’u konuk etti. Yiğit Arslan, ikinci çeyrekteki performansıyla 105-73 kazanan Galatasaray’a liderlik etti.

Yiğit Arslan tarafından sürüklenen Galatasaray Doğa Sigorta bu sonuçla birlikte BSL iç saha maçlarında beşte beş yaptı.


Galatasaray Doğa Sigorta ilk beşi: Lazeric Jones, Aaron Harrison, Göksenin Köksal, Ben Moore, Ege Arar

OGM Ormanspor ilk beşi: Charlon Kloof, Chris Warren, Luka Babic, Cevher Özer, Elmedin Kikanovic

İlk çeyrekte iki takımı üç sayı çizgisinin gerisinden isabetleri ayırdı. İlk on dakikadaki yedi denemesinde üçü Lazeric Jones tarafından olmak üzere beş üçlük buldu Galatasaray. Ormanspor (1/4) isabette kalmasına rağmen ilk çeyreği Cevher ve Kikanovic’in son 75 saniyedeki altı sayısıyla berabere bitirdi.

İlk 20 sayısının 14’ünü boyalı alandan bulan konuk ekip ikinci çeyrekte büyük bir sıkıntı içine girdi. İkinci beşiyle savunmadaki direncini artıran ve savunma kaynaklı sayılarıyla 19-2’lik bir seri yakalayan Galatasaray 15. dakikada 41-24 öne geçti. Yüksek tempoda kalitesini gösteren Galatasaray’a Chris Warren ile karşılık vererek farkın daha da artmasını önleyen Ormanspor; Can Korkmaz, Yiğit Arslan, Greg Whittington üçlüsünden aldığı büyük katkıyla devre arasına 53-38 üstün girdi.

 

Üçüncü çeyreğe de ikinci on dakikadaki rüzgarıyla başlayan Galatasaray farkı daha da artırırken, Yiğit Arslan ilk beş dakikada öne çıkan isim oldu. (4/8) üçlük isabetiyle çeyreği kapatıp farkı 27 sayıya (76-49) kadar çıkaran ev sahibi, yüksek performansıyla son çeyreği de formaliteye dönüştürdü.

 

Kalan on dakikada takımlar rotasyonda az süre bulabilen oyuncularını sahaya sürerken, Galatasaray %58 üçlük isabeti kaydettiği (17/29) maçtan 105-73 galip ayrıldı.

Çeyrek Skorları

  • 20-20
  • 53-38
  • 84-60
  • 105-73

Dikkat Çeken Performanslar

(8/9) saha içi isabetiyle 19 sayı, 2 ribaund, 3 asist, 3 top çalmayla oynayan Yiğit Arslan maçın yıldızı oldu. Zach Auguste 13 sayı, 9 ribaund, 3 asist, 3 top çalma, 1 blok; Greg Whittington (7/9) ile 17 sayı, 4 ribaund, 2 asist, 1 top çalmayla Yiğit’e eşlik etti.

Ormanspor adına Elmedin Kikanovic 21 sayı, 10 ribaund, 1 asist, 1 blok üretti.

Gelecek Hafta

Galatasaray Doğa Sigorta ligde gelecek hafta Sinan Erdem Spor Salonu’nu paylaştığı Anadolu Efes’e konuk olacak. OGM Ormanspor ise Meksa Yatırım Afyon Belediyespor’u konuk edecek.


FIBA Resmi İstatistik Servisi

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: [email protected] Twitter: krutkayozcan

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir