#YETŞ2016’da üçüncü sıra Anadolu Efes’in!

Yıldız Erkekler Türkiye Şampiyonası’nda üçüncülük – dördüncülük mücadekesi Nilüfer Tofaş Spor Salonu’nda oynandı. İki İstanbul temsilcisi Anadolu Efes ile Fenerbahçe’yi karşı karşıya getiren maçta kazanan taraf 78-49 ile Anadolu Efes oldu.
Maça etkili başlayan taraf Anadolu Efes oldu. Mustafa Kurtuldum ve Baran Aru’nun çembere yakın etkinliklerini, turnuva boyunca etkileyici oyun kurucu performansıyla ödüllendiren Kerem Öztürk’ün asistleriyle Efes, skor üretmekte zorlanmadı. Hücumda oldukça tutuk olan Fenerbahçe’nin çözüm arayışı ilk çeyrek skor anlamında sonuç üretemedi ve ilk periyot Anadolu Efes’İn 12-6’lık üstünlüğü ile sonuçlandı.
İkinci çeyrek karşılıklı basketlerle başlarken Fenerbahçe Adem Bayrak ve Umut Başcan’ın elinden bulduğu üç sayılık basketlerle skor üretirken Anadolu Efes Barış Baykan ve Mustafa Kurtuldum ile karşılık verdi. Çeyreğin ortasında sorumluluk alan Mert Camcı’nın üst üste üç sayılık basketleri ile Efes oyunda kontrolü ele alırken Mert’e Kerem Öztürk de katıldı ve Efes soyunma odasına 39-20’lik devre skoru ile girdi.

IMG-20160522-WA0005 (1)
İkinci yarıya Fenerbahçe 2001 doğumlu oyuncularından daha fazla katkı alarak başladı. Ekrem Sancaklı’nın dışardan, İsmail Karabilen’in ise çember altından ürettikleri skorlar ile farkı azaltmaya çalışan Fenerbahçe’ye karşı Anadolu Efes; Mert Camcı’ile skor üretmeye devam etti. Nadir Keloğlu’nu da çember altında devreye sokan ve etkinlik üreten Efes, kısa oyuncularının da oyuna dahil olmasıyla final periyoduna 61-35 önde girmeyi başardı. Karşılaşmanın son çeyreğinde oyunun temposu yavaşlarken iki takımında oyunun başından beri getirdiği denge değişmedi. İki takımda açık sahada ve yarı sahada çembere yakın sayılar bularak skor üretmeye devam etti. Son bölümde üst üste bulduğu üçlüklerle farkı biraz daha arttıran Anadolu Efes karşılaşmadan 78-49 galip ayrılan taraf oldu ve İstanbul ikincisi olarak katıldığı turnuvada Türkiye üçüncüsü olmayı başardı…Adsız

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler