Turkish Airlines EuroLeague’de sezonun ilk çift maç haftasında son etabın açılış maçında Zalgiris Kaunas’a konuk olan Anadolu Efes, maçtan 89-73 mağlup ayrıldı.

Zalgiris Kaunas ilk beşi: Thomas Walkup – Steve Vasturia – Marius Grigonis – Nigel Hayes – Joffrey Lauvergne

Anadolu Efes ilk beşi: Vasilije Micic – Rodrigue Beaubois – James Anderson – Chris Singleton – Tibor Pleiss

Maçın başında Nigel Hayes ile sayılar bulan Zalgiris Kaunas, farkı iki topun üzerine çıkarmayı başarırken temsilcimiz Anadolu Efes ise Beaubois ve Pleiss ikilisinin organizasyonları ile skor üretti. Devamında Milaknis ve Hayes ile yay gerisinden skor bulmaya devam eden Zalgiris, ilk çeyreği 25-16 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe Simon’un üçlüğü ile başlayan Efes, Milaknis’in yay gerisindeki etkinliğine çözüm bulamadı ve skor farkı üç top dolaylarında seyretti. Oyunu dengelemeyi başaran temsilcimiz, Moerman’dan bulduğu iki üçlükle farkı bir sayıya kadar indirdi. Devamında fark tep top aralığında devam ederken son bölümde yay gerisinden tekrar isabetler bulan Zalgiris, farkı tekrar iki topa çıkardı. Bu farkı korumayı başaran Zalgiris, soyunma odasına 41-35 önde gitti.

İkinci yarıya yine tempolu başlayan Zalgiris Kaunas, oyun üstünlüğünü yeniden ele aldı ve bunu skora da yansıttı. Farkı çift hanelere çıkarmayı başaran ev sahibi ekip, temsilcimizin ritim bulamayışını iyi değerlendirdi. Micic’ten beklediğini alamayan ve hücum organizasyonu Simon’a kalan Efes, yay gerisinden de istediğini bulamayınca karar çeyreğine 66-55 geride gitti.

Karar çeyreğine Buğrahan’ın üçlüğü ile başlayan temsilcimiz, rakibinin çeyrek başında bulduğu dokuz sayıyı önleyemedi. Devamında maçı koparmayı başaran Zalgiris Kaunas, farkı 20 sayıya kadar çıkardı. Singleton’ın aldığı basit hücum faulleriyle ritmi iyiden iyiye bozulan temsilcimiz, bu tutukluğuna çözüm getiremedi ve mücadeleden 89-73 mağlup ayrıldı.

İstatistik verilerine ulaşmak için tıklayınız


Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir