Yakın Doğu Üniversitesi, Bellona AGÜ Spor deplasmanında galip! | EuroCupWomen

Bellona AGÜ Spor ile Yakın Doğu Üniversitesi’nin karşılaştığı Kadınlar EuroCup Finali’nin ilk ayağı, çok çekişmeli bir maça sahne oldu. Son saniyelere kadar heyecanlı geçen mücadelede kazanan, 73 – 69 skorla Yakın Doğu Üniversitesi oldu.

Bellona AGÜ Spor ilk beşi: Ann Wauters, Jelena Dubljevic, Chelsea Gray, Lara Sanders, Tanisha Wright

Yakın Doğu Üniversitesi ilk beşi: Angelica Robinson, Quanitra Hollingsworth, Essence Carson, Kayla Mc Bride, Courtney Vandersloot

Mücadelenin ilk sayıları Bellona AGÜ Spor’dan, Ann Wauters’tan, geldi. Angelica Robinson ile baskete cevap veren Yakın Doğu Üniversitesi, hücumda Angelica Robinson ile sayı bulmaya devam etti. Lara Sanders ile hücuma geçen AGÜ Spor’da savunma, rakibinin baskılı oyununa yer yer yenik düştü. Rakip ekip ise Kayla Mc Bride ve Essence Carson ile potadan eli boş dönmedi. Yavaş yavaş aradaki farkı açmaya başlayan Yakın Doğu Üniversitesi, ilk çeyrekte son beş dakikayı 6 – 12 önde geçti. Chelsea Gray – Jelena Dubljevic ikilisiyle hücumda sayı arayan AGÜ Spor, rakip takımda Kayla Mc Bride’ı durdurmakta zorlandı ve Yakın Doğu Üniversitesili oyuncu, takımını skorda 9 – 19 öne geçirmeyi başardı. Quanitra Hollingsworth ile aradaki farkı gitgide açan Yakın Doğu Üniversitesi, ilk çeyreği 15 – 25 önde tamamladı.

Karşılaşmanın ikinci yarısı, karşılıklı basketlerle başladı. Aradaki farkı kapatmak isteyen ev sahibi ekibi, Jelena Dubljevic ile hücumda önemli sayılar buldu. İkinci yarıda ilk beş dakika 24 – 32 skorla geçilirken, işler kalan beş dakikada değişmeye başladı. Takımlar arasındaki rekabet artmaya başlarken, Bellona AGÜ Spor da rakibini skorda yavaş yavaş yakalamaya başladı. Mirna Mazic ile etkili hücumlar bulan Kayseri ekibi, Chelsea Gray’in iki sayılık basketiyle de uzun bir aradan sonra farkı tek hanelere düşürmeyi başardı. Alınan hücum fauller ile rakip potaya gitmesini sıklaştıran AGÜ Spor, taraftarının da desteğiyle beraber son bir dakikaya 35 – 39 geride girdi. Rakibinin hızlı hücumları karşısında etkisiz kalan Yakın Doğu Üniversitesi, soyunma odasına 37 – 39 önde gitti.

Ahmet Tokyay / TBF
Ahmet Tokyay / TBF

İkinci yarı, Ann Wauters’ın basketiyle başladı ve Bellona AGÜ Spor, mücadelede beraberliği yakaladı. Beraberliğin ardından Chelsea Gray ile de sayı bulan ev sahibi takım, kritik mücadelede öne geçmeyi başardı. Çekişmenin ve heyecanın devam ettiği üçüncü çeyrekte son beş dakikaya girilirken Yakın Doğu Üniversitesi, özellikle Courtney Vandersloot’un hücumdaki etkili oyunuyla yeniden araya fark atmaya başladı. Son çeyreğe olabildiğince az farkla girmek isteyen Kayseri ekibi, Mirna Mazic ile son sayılarını buldu ve üçüncü periyod, 52 – 58 tamamlandı.

Kritik final periyodu da en az diğer çeyrekler kadar çekişmeli geçti. Ann Wauters ve Chelsea Gray ile aradaki altı sayılık farkı kapatmaya çalışan Bellona AGÜ Spor, son beş dakikaya girilirken farkı dört sayıya getirebildi. Ev sahibi takım, Mirna Mazic ile hücumda sayı üretirken; Yakın Doğu cephesinde Quanitra Hollingsworth sayılar bulan isim oldu. Mücadelenin kalan iki dakikasında Yakın Doğu Üniversitesi, skorda üstünlüğü elinde tutmaya çalışırken; Bellona AGÜ Spor, Şaziye İvegin Üner ile farkı iki sayıya indirdi. Mücadelenin son sayıları ise konuk ekip Courtney Vandersloot’tan geldi ve karşılaşmada kazanan, 73 – 69 Yakın Doğu oldu.

Geri1 of 2

Yakın Doğu Üniversitesi, Bellona AGÜ Spor deplasmanında galip!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler