Xavi Pascual, Barcelona’yı beklemeye devam ediyor

Avrupa koç piyasasının gözde isimlerinden olan Xavi Pascual, Barcelona nöbetine devam ediyor.

Yaz döneminde Zenit St. Petersburg ile olan üç yıllık birlikteliğini sona erdirip bir EuroLeague kulübüne imza atması beklenen Xavi Pascual, Barcelona için bekleyişini sürdürüyor. Mundo Deportivo’nun yaptığı habere göre İspanyol koç, yeni takımına karar vermek için İspanya Ligi’nin sona ermesini bekleyecek.

İçerikte aktarıldığı kadarıyla Xavi Pascual, önüne koyulan teklifleri değerlendirmek için önümüzdeki hafta İspanya’ya gitme hazırlıkları içerisinde. Ancak 50 yaşındaki koçun, ekonomik ve sportif anlamda birçok cazip teklif almasına rağmen nihai kararını İspanya Ligi’nin bitişine saklayacağı ifade ediliyor.

Xavi Pascual’in iki önceliğinin Barcelona ve Real Madrid olduğu düşünülse de Sarunas Jasikevicius’un Katalan ekibini EuroLeague şampiyonluğuna ulaştırma konusunda bir kez daha başarısızlığa uğraması, Pascual’in yeniden Barcelona yedek kulübesindeki yerini almasının yolunu daha açık hale getirmiş bir durumda. Pascual, 2008 ile 2016 yılları arasında Barcelona’nın çalıştırıcılığını yapmıştı.

Pascual’in Zenit ile devam eden kontratında bir yıl daha bulunuyor ancak Mundo Deportivo’nun belirttiğine göre deneyimli koç, EuroLeague’e ve İspanya’ya dönmek için yaklaşık 200 bin dolar civarında olan çıkış bedelini ödeyerek Rusya’dan ayrılmayı göze almış durumda.

Xavi Pascual’in adı bir dönem Anadolu Efes ile de yan yana gelmişti. Efes, Ergin Ataman sonrası koltuğu Pascual’e emanet etmek için girişimlerde bulunmuş ancak İspanyol koç, bu teklife sıcak bakmamıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler