Wojnarowski’den Son İnciler

Yahoo Sports‘un rockstar muhabiri Adrian Wojnarowski takasın süresi bitmeden önce hareketlenen piyasadaki gelişmeler yahoo.com’da derledi. İşte Woj’un son potansiyel bombaları;

Phoenix Suns Dragic’i Tutmak İstiyor

Phoenix Suns,sene sonunda serbest kalacak Goran Dragic ile kontrat uzatma konusunda anlaşacağından çok ümitli ve dolayısıyla Dragic’i takas etmek istemiyor. Isaiah Thomas takıma katıldıktan sonra Dragic’in performansında ciddi düşüş görülmüştü. Suns Dragic için değil ama Thomas için takas arayışına girmiş durumda. Ayrıca bir takasa takımdaki bir diğer guard Gerald Green’i de dahil edecekleri söyleniyor.Ancak hala daha Dragic’in takas ihtimalinin bulunduğu ve eğer gerçekten işine yarayacak ve potansiyelli oyunculardan oluşan bir paket bulabilirse Suns’ın Dragic’i de göndermeyi düşünebileceği söyleniyor.

Warriors Green’i Sene Sonunda Takımda Tutmak İstiyor

Bu sene gösterdiği çıkışla Golden State Warriors’un başarısında önemli bir pay sahibi olan Draymond Green sene sonunda sınırlı serbest oyuncu olacak. Her ne kadar oyuncu Warriors’da mutlu olsa ve Warriors da onu tutmak istese de oyuncunun yazın memleketi olan Detroit’i seçip Pistons ile anlaşma ihtimali var. Warriors Green’e gelecek bir kontratı karşılama hedefinde ancak şu anki kontrat seviyesindeyken onu tutmaları zor olabilir. Yazın serbest oyuncu pazarında Monroe’yu kaybetmesi yüksek ihtimal olan Pistons’ın, bunun üzerine Green için daha agresif olması bekleniyor. Warriors ise aynı agresiflikle cevap veremeyebilir. Bu yüzden Warriors’un David Lee’ye bir takas bulmaya çalıştığı ve yazın Green’i takımda tutatbilecek maaş bütçesi yaratmayı planladığı belirtiliyor.

Enes Utah’ı Terketmek İstiyor

Temsilcimiz Enes Kanter’in takasını istediği daha önce söylenmişti. Utah Jazz’ın da bunu kabul edebileceği ancak Enes’i gönderirken de karşılığını almak istediği söyleniyor. Jazz yönetimi Kanter karşılığında genç ve potansiyelli oyuncular ve ilk tur draft hakkından oluşan bir paket istiyor. Rudy Gobert’in gösterdiği çıkışın Jazz’ın elini güçlendirdiği söyleniyor.

Afflalo’nun Yeni Adresi Neresi Olacak

Bir süredir Nuggets tarafından takas bloğunda bırakılan Afflalo için teklifler ciddileşmeye başladı. Özellikle Trail Blazers önemli bir alıcı olarak beklerken Heat ve Clippers’ın da sırada olduğu ancak bu iki takımın Trail Blazers’ın gerisinden oldukları söyleniyor.

Diğer Söylentiler;

Amar’e’yi elinden kaçıran Clippers Taysahun Prince’in peşinde. Takım,Celtics’in Prince’i serbest bırakmasını bekliyor.

Orlando Magic yeni koçla beraber neler yapacağını görmeden Andrew Nicholson’ı takımdan göndermek istemiyor.Her ne kadar Jacque Vaughn ondan yararlanamamış olsa da, yönetim bu konuda aceleci davranıp hata yapmak istemiyor.

Çin Basketbol Ligi’ndeki kontratı biten Bobby Brown’ı birçok takımın yedek oyun kurucu mevkisinde düşündüğü söyleniyor.

Kaynak: sports.yahoo.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler