İlk günde iki sürprizle başlayan Batı Bölgesi’nde finale kalan takımlarda bir sürpriz olmadı. Turnuvanın başında beklenildiği gibi 1 numaralı Wİsconsin Badgers ile 2 numaralı Arizona Wildcats, bölge finaline kalmayı başardı.

 

North Carolina 72 – 79 Wisconsin

Wisconsin Badgers, 4 numaralı North Carolina’yı devirmeyi başardı. Badgers’da Sam Dekker 23 sayı 10 ribaund 1 asistle Frank Kaminsky ise 19 sayı 8 ribaund 2 asistle maçı tamamladı. Tar Heels tarafında ise Justin Jackson 15 sayı 2 ribaund 3 asistle Brice Johnson ise 15 sayı 4 ribaundla maçı tamamladı.

badgersbs

 

tarheelsbs

 

Xavier 60 – 68 Arizona

Gecenin diğer karşılaşmasında ise buraya kadar oynadığı basketbolla bir sürprize imza atabileceğinin sinyallerini veren Xavier Musketeers,iyi bir maç çıkartmasına rağmen o sürprizi gerçekleştiremedi. Arizona’da şu ana kadar müthiş bir turnuva çıkaran T.J McConnell 17 sayı 7 ribaund ve 5 asistle yine çok iyi bir maç çıkarttı. Pivot Kaleb Tarczewski ise 12 sayı 12 ribaundla oynadı. Muskeeters’da ise Matt Stainbrook  17 sayı 10 ribaund 2 asist 1 top çalma 2 blokla,Dee Davis ve Jalen Reynolds da 12’şer sayıyla maçı tamamladılar.

arizonabs

 

musketeersbs

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir