Almanya 2. Ligi’nde (Pro A) çok enteresan bir olay gerçekleşti. 13 martta oynanan Paderborn Baskets Chemmitz Niners maçında teknik sorunlar nedeniyle maça geç başlanılması ev sahibi ekibin alt lige düşmesine neden oldu.

Skorboarda bağlı olan bilgisayar maç başlamadan hemen önce Windows güncellemelerini yapmaya başlayınca maç 25 dakika geç başladı. Die Zeit‘e olayı açıklayan genel menajer Patrick Siedel olayı şöyle anlattı;

‘Bilgisayar skorboarda maçtan 1,5 saat önce (18:00) bağlandı. Ancak oyuncular ısınırken bilgisayar hata verdi. 19:20’de bilgisayar yeniden başlatıldı ancak başlar başlamaz otomatik olarak güncellemeleri yüklemeye başladı. Güncellemelerin tamamlanması 17 dakika sürdü ve ancak 19:55’de maça başlanabildi. ‘

Bu maçın kazananı 69-62 ile Paderborn olmuştu. Ancak Chemnitz’in resmi başvurusu üzerine maç yeniden değerlendirildi. Almanya Basketbol Ligleri’nde uygulanan sisteme göre bir maç maksimum 15 dakika geç başlayabileceği için Paderborn’un galibiyeti iptal edildi ve galibiyet Chemnitz’e verildi. Bu mağlubiyet ise Paderborn’un ProA’dan, ProB’ye düşmesine sebep oldu.

Kaynak: arstechnica.com

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir