NBA ekiplerinden Philadelphia 76ers gelecek ikinci tur draft haklarından biri karşılığında Wilson Chandler’ı kadrosuna kattı.

Denver Nuggets Wilson Chandler’ın 12.8 Milyon Dolar değerindeki kontratını Sixers’a yollayarak lüks vergisinde önemli bir tasarrufa gitmiş oldu. Bu hamleyle birlikte Denver Nuggets’ın lük vergisi yükü 51.3 Milyon Dolar tutarından 14.3 Milyon Dolar’a düşmüş oldu.

Tabii buradaki önemli nokta ise Denver Nuggets’ın neden böyle bir hamle yaptığı. Cevabı ise çok basit. Nuggets Will Barton ile yeni sözleşme yapabilmek adına maaş bütçesine yer açmak istiyordu ve bu boşluğu yaratmak için bu hamleyi hayata geçirdi.

31 yaşındaki Wilson Chandler geride bıraktığımız basketbol sezonunda Denver Nuggets ile 74 maça çıktı. Bu maçların 71’inde ilk beşte yer alan Chandler maç başına 31.7 dakika süre aldı. 9.97 sayı, 5.38 ribaund, 2.16 asist ortalamaları yakalayan tecrübeli kısa forvet 44.5% saha içi isabet oranı kaydetti.

Üç sayı çizgisinin gerisinden 35.8% ile atan Wilson Chandler serbest atış çizgisinde ise 77.2% isabet oranı yakaladı.

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir