Vlade Divac: “Papagiannis gelecek sezon bizimle birlikte olacak”

Sacramento Kings, bu sabah yapılan 2016 NBA draftında Phoenix Suns’dan aldığı ilk tur 13. sıra hakkını Yunan pivot Giorgios Papagiannis için kullandı.

Bu seçim birçoklarınca şüpheyle karşılanırken, Kings Genel Menajeri Vlade Divac kararından ötürü kendinden emin görünüyor.

 

Yunan oyuncuyu bu kadar yukarıdan seçmesinin nedenini “Tekrar seçme zamanımız gelene kadar bir başka takımın alabileceğinden korktuk.” diyerek açıklayan Divac, Papagiannis’in Panathinaikos ile olan kontratında serbest kalma bedelinin bulunmasına karşın gelecek sezon takımda olacağını kaydetti.

 

2 YORUMLAR

  1. Bu tarz seçimler aslında avrupa basketbolundakiler için sorun teşkil ediyor. Geçen sezon kristaps porzingis seçildiği sıra bu kadar üst olmasına rağmen beklentinin bu kadar olmamasına rağmen gösterdiği oyun ile heresin kafasını avrupaya çevirmesine sebep olmuştur. Hatta dragan bender bence bu sayede o sıradan gitti ve de yuhalanmadı. 🙂 Bu sezonda bu kadar çok avrupalının seçilişi ve performans düşüklüğünün getireceği hayal kırıklığı ile sene ters etki yapması muhtemel. Keşke bizimkiler de çekilmeseydi de Emircan filan seçilirdi muhtemelen. Seneye problem.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler