Virtus Bologna, Andrea Trinchieri için devrede #7DAYSEuroCup

İtalya basketbolunun dev ekiplerinden Virtus Bologna, FC Bayern Munich’in İtalyan koçu Andrea Trinchieri için devreye girdi.

İtalya’nın Bologna kentinde faaliyet yürüten Rebupplica-Bologna gazetesinin iddiasına göre Virtus Bologna, Koç Andrea Trinchieri’ye teklif yaptı.

FC Bayern Munich’te kalması beklenen ancak henüz yeni bir sözleşmeye imza atmayan Andrea Trinchieri için Itoudis’in ayrılığı hâlinde CSKA Moscow’un da devreye girebileceği aktarıldı.

Ülkesine dönme ihtimali konusunda fikri henüz bilinmeyen Trinchieri, FC Bayern’i playoff potasına sokmuş ve tarihte bunu başaran ilk Alman takımı olmasını sağlamıştı.

İtalyan koç, playoff’ta bir başka İtalyan devi Olimpia Milano ile eşleşmiş ve bu çekişmeli geçen seriyi 3-2 kaybederek Final Four’un kapısından dönmüştü.

Virtus cephesi ise üst üste sezonlarda yapılan yüksek yatırımların meyvesini henüz alamamanın faturasını şu an takımın başında bulunan Sasha Djordjevic’e kesecek gibi görünüyor.


Kaynak: Repubblica-Bologna

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler

Virtus Bologna’da koçluk görevine Sergio Scariolo gelebilir #LBA

İtalya Ligi'nde şampiyon, 7DAYS EuroCup'ta yarı finalist oldukları sezonun ardından Virtus Bologna'da koçun değişmesi ve Sergio Scariolo'yla anlaşılması bekleniyor. İtalyan gazetesi Corriere dello Sport ve...

EuroLeague’de Türkiye dışında forma giyebilmiş nadir Türk oyuncular | GALERİ

Neden iki elin parmağını geçmiyor, sorun kalite mi? Hazırlayan: Onur Coşkun Sorun kesinlikle kalite değil. Alt yaş gruplarındaki organizasyonlarda muadili oyunculara karşı üstünlük kuran ya da...

Jordi Bertomeu’nun #EuroLeague yönetim kurulundaki görevine son verildi!

EuroLeague Başkanı ve CEO'su Jordi Bertomeu'nun yetkileri yapılan oylama sonucunda kısıtlandı. 11 EuroLeague hissedarının tamamı Bertomeu'nun yönetim kurulundaki görevinden ayrılması yönünde oy kullandı. Habere göre...