Vince Carter’dan Nowitzki’ye: ”Parkeyi seninle paylaşmak bir onurdu” #NBA

Vince Carter, Dallas Mavericks’te parkeyi birlikte paylaştığı Dirk Nowitzki’nin emekliliği hakkında konuştu.

Dün gece Golden State Warriors’ı American Airlines Center’da ağırlayan Dallas Mavericks için sıradan bir maç akşamı değildi. Aynı zamanda Dallas efsanesi Dirk Nowitzki’nin 41 numaralı formasının emekli edildiği de akşamdı. Bir dönem Alman efsaneyle birlikte oynayan Vince Carter da geceye dair duygu ve düşüncelerini paylaştı.

2011-14 yılları arasında Dallas Mavericks çatısı altında birlikte forma giyen ikilinin arkadaşlığı eskiye dayanıyor. Kişisel Twitter hesabı üzerinden bu önemli gecede eski takım arkadaşına iyi dileklerini ileten Carter, ”Parkeyi seninle paylaşmak bir onurdu” dedi.

Dallas Mavericks efsanesi olarak anılan hatta Dallas’ta bir caddeye adı verilen Nowitzki’den Vince Carter’ın kendisi de aynı şekilde bahsediyor: ”Sen müthiş bir basketbol efsanesi, inanılmaz bir insan ve takım arkadaşısın. Sana yapılan her övgüyü hak ediyorsun.”

44 yaşındaki eski basketbolcu Mavericks’ten ayrıldıktan sonra üç farklı NBA takımında daha forma giymiş, 2020 senesinde de emekliliğini açıklamıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler