Victor Wembanyama: “Uzaylı diye çağrılmak hoşuma gidiyor”

Victor Wembanyama, LeBron James’in uzaylı benzetmesinden memnun olduğunu dile getirdi.

NBA’de geleceğin yıldız adayları arasında gösterilen Victor Wembanyama, LeBron James’in kendisini bir uzaylıya benzetmesi hakkında konuştu. Genç yıldız adayı, LeBron’un uzaylı benzetmesinden mutluluk duyduğunu belirtti.

LeBron James, Wembanyama için geçtiğimiz aylarda “Son birkaç yılda birçok tek boynuzlu at vardı ama o daha çok bir uzaylı gibi.” ifadelerini kullanmıştı.

2023 NBA Draftı’nda birinci sıradan seçilmesi beklenen Wembanyama, Sports Illustrated ile yaptığı bir röportajda LeBron’un kendisi hakkında yaptığı övgüye şu şekilde karşılık verdi:

“Öncelikle bunu söylediğine gerçekten çok sevindim çünkü bana tek boynuzlu at denilmesinden pek hoşlanmamıştım. Uzaylı diye çağrılmak hoşuma gidiyor çünkü bu dünyadan olmayan bir şey. Zaten öyle olmaya çalışıyorum; benzersiz ve orijinal.”

Wembanyama, Fransa Ligi’nde Metropolitans 92 formasıyla bu sezon maç başına 22.2 sayı, 9.5 ribaund, 2.3 asist ve 3.1 blok ortalamaları ile oynuyor. Genç oyuncunun 2023 NBA draftlarında birinci sıradan seçilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler