Victor Wembanyama piyangosu San Antonio Spurs’e vurdu!

2023 NBA Draftları’nın lotarya çekilişi yapıldı. Merakla beklenen ilk sıra seçim hakkı San Antonio Spurs’e gitti. 

NBA‘de 2023 Draftları’nın lotarya çekilişi dün gece Chicago’da gerçekleşti. Draftta 1. sıradan seçilmesi kesin olan Wembanyama’nın lige hangi takımla birlikte giriş yapacağı da netleşti. Victor Wembanyama, Spurs yolcusu olacak.

Ligi en düşük galibiyet sayısıyla tamamlayan ve ilk sıra için %14’lük bir şansı olan Houston Rockets, Detroit Pistons ve San Antonio Spurs üçlüsünden Spurs, kura çekimi sonucunda 1. sıradan seçme hakkını eline geçirdi.

Spurs’ün sahibi olan Peter J. Holt, bu piyangonun ardından “İnanılmaz olacak. Geleceğimiz zaten parlaktı, şimdi aya doğru gideceğiz” diyerek sevincini dile getirirken, lotarya çekilişini ailesiyle birlikte takip eden Victor Wembanyama da Spurs’ün ilk tur seçme hakkını kazanmasının sonrasında oldukça mutlu göründü.

Bu, San Antonio Spurs’un tarihindeki üçüncü 1. sıra seçim hakkı oldu. Spurs daha önce 1987’de David Robinson’ı, 1997’de ise Tim Duncan’ı ilk sıradan seçerek kadrosuna katmıştı. İki oyuncu da kariyerlerini Hall of Fame olarak tamamladı.

22 Haziran tarihinde Barclays Center’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek 2023 NBA Draft organizasyonunda lotarya seçimleri şöyle şekillendi:

 1. San Antonio Spurs
 2. Charlotte Hornets
 3. Portland Trail Blazers
 4. Houston Rockets
 5. Detroit Pistons
 6. Orlando Magic
 7. Indiana Pacers
 8. Washington Wizards
 9. Utah Jazz
 10. Dallas Mavericks
 11. Orlando Magic 
 12. Oklahoma City Thunder
 13. Toronto Raptors
 14. New Orleans Pelicans

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler