Victor Oladipo, Kaepernick’in protestosunun NBA’e de yayılmasını bekliyor!

Geçtiğimiz günlerde San Francisco 49ers’ın Quarter Back’i Colin Kaepernick’in Amerika Birleşik Devletleri milli marşında ayakta durmayıp tek dizinin üstünde marşı dinlemesiyle başlayan ve ülkede kısa sürede popüler hale gelen Afro-Amerikalılar için sosyal düzensizlik ve adaletsizlik hareketi NBA’de de yankı buldu. 

Kaepernick’in başlattığı bu hareketi doğru bulan Curry ve Durant’in ardından bireysel hakların savunma ve eşitsizliklerin kaldırılma amacıyla başlatılan bu harekete bir destek de Victor Oladipo’dan geldi. Oladipo, NBA’de çokça bulunan siyahi oyuncuların da bu protestoya destek vermesini beklediğini dile getirdi.

Complex.com sitesine verdiği röportajda bu hareketin NBA’e sıçrayıp sıçramayacağı sorulduğunda: ” Şüphesiz. Buna gerçekten inanıyorum. Bu bir spor ve insanlar NBA’deki oyunculara ve ne yaptıklarına dikkat edecek. Sadece kontrol edebileceğin şeyleri kontrol edersin, yani senin düşüncen senin düşüncendir, işte buda A.B.D.’nin güzelliği. Nasıl hissediyorsan onu yapmalısın böylece bu sana inandıklarını yapmana yardım eder.” şeklinde konuşan Oladipo, takım arkadaşlarıyla bu konu hakkında henüz konuşmadığını ama bu protestonun NBA’e sıçrayacağına inandığını belirtti.


Kaynak: Complex.com

Olayla ilgili video: https://www.youtube.com/watch?v=KOoyI6xQY8I

https://www.youtube.com/watch?v=TJacvV2X5jY

Youtube kanalı: PigMine 5

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler