Velimir Perasovic: “Artık daha aç oyunculara sahibiz”

EuroLeague Medya Günü’nde kameralar karşısına geçen Efes’te koç Velimir Perasovic, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Mücadeleci ve rekabetçi bir takım olacaklarını vurgulayan Hırvat koç, şunları söyledi:

“Baktığımızda, kağıt üzerinde geçen seneye oranla daha kötü bir takıma sahip olduğumuz gözüküyor. Ancak bu sezon oynamaya daha aç oyunculara sahibiz. EuroLeague’de Fenerbahçe, Real Madrid, Yunan takımları güçleriyle dikkati çekiyor. Sürprizler bizi bekliyor. Rekabet herkes için çok sert olacak. Her sezon başında olduğu gibi yeni bir takım yaptık. Geçen sezondan sadece dört oyuncumuz var ve nasıl bir yıl geçireceğimizi göreceğiz. Genç ve yeni bir kadromuz var. Bu genç oyuncuların kendilerini geliştirip bize çok iyi bir sezon geçirebileceklerini biliyoruz.”

NBA’e giden Cedi Osman ve Furkan Korkmaz hakkında gelen soruya ise net bir yanıt veren 52 yaşındaki koç şu ifadeleri kullandı:

“Cedi Osman ve Furkan Korkmaz’ın açığını oyuncularımız kapatabilirler. EuroLeague’de oynayacak dokuz yabancı oyuncumuz var. Bu açığı kapatabileceklerini düşünüyoruz. Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde de aynı şekilde genç oyuncularımız açığı kapatabilirler. Bizim genç oyuncularımız 18 yaş civarında. Bu oyunculara çok büyük sorumluluk da yükleyemeyiz. Cedi ve Furkan’ı ele aldığmızda, onlar 22 yaşında uzun süreler almaya başlamışlardı. Genç oyuncularımızın zamana ihtiyacı olacaktır. Sezon içinde bize yardımcı olmaları ve takımı yukarı çekebilmeleri için onlara zaman tanımalıyız.”

EuroLeague ve FIBA arasındaki takvim sürtüşmesi hakkında da konuşan Perasovic, sözlerini şöyle noktaladı:

“Bu durum basketbol için büyük bir sorun. İki tarafın bir anlaşma yapması gerek. Yapılacak her anlaşma, yaşanan bu sorundan daha iyidir. Ben şahsen iki taraftan da bir uzlaşma beklentisi içindeyim.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler