Vassilis Spanoulis’in Adidas Next Generation takımında üç Türk oyuncu! #EuroLeague

Adidas Next Generation turnuvasında Vassilis Spanoulis’in çalıştıracağı takım belli oldu: Kadroda üç Türk oyuncu!

EuroLeague Basketball Adidas Next Generation turnuvasının Belgrad ayağı 25 Şubat’ta başlayacak. Vassilis Spanoulis‘in de koçluk yapacağı turnuvada, Yunan efsanenin başında olacağı takımın kadrosu belli oldu. Üç Türk oyuncunun da yer aldığı 12 kişilik rotasyon şu isimlerden oluşuyor:

https://twitter.com/Eurohopes/status/1496423314130190340

Türkiye, Hırvatistan ile beraber en çok oyuncusunu gönderen ülke oldu. Takımda yer alan tek 2006 doğumlu isim olan Demir Doğan, Beşiktaş Icrypex’ten ayrılıp Makedonya temsilcisi MZT Skopje’ye katılmıştı. Oldukça küçük yaşına rağmen kadroda kendine yer bulan Avrandil Bakhtadze ise rotasyonun 2007 doğumlu tek üyesi.

Diğer iki temsilcimiz Samet Yiğitoğlu ve Eray Büyükcangaz olacak. Samet Yiğitoğlu da Demir Doğan gibi Beşiktaş kadrosundan MZT Skopje’ye geçen bir diğer isim. Eray Büyükcangaz ise Studentski Centar takımının formasını giyiyor. Eray da geçmişte Pınar Karşıyaka altyapısının bir parçasıydı.

EuroLeague’in düzenlediği Adidas Next Generation turnuvası dört ayaktan oluşuyor. Senenin start alacağı Münih organizasyonu geçtiğimiz ay ertelenmek durumunda kaldı. Belgrad’ta düzenlenecek olan turnuva, organizasyonun ikinci ayağı olacak. 25 Şubat ve 27 Şubat arasında sürecek olan Belgrad turunda sekiz takım yer alacak. TOFAŞ da genç takımıyla ülkemizi temsilen katılım gösteren tek takım olacak.

Next Generation turnuvasının üçüncü ayağı 25-27 Mart tarihlerinde Yunanistan’ın Patras kentinde düzenlenecek. Dördüncü ve son aşaması ise 1-3 tarihleri Nisan arasında İtalya’nın Varese şehrinde oynanıyor olacak. Bu dört ayrı turnuvayı kazanan takımlar Mayıs’ın son haftasında Köln’de sezonun şampiyonu olmak için kozlarını paylaşacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler