Vasilije Micic: “Hala NBA’e gitmek gibi bir isteğim var”

Vasilije Micic, Anadolu Efes EuroLeague Medya Günü’nde S Sport’a konuştu.

NBA‘e gidip gitmeyeceği uzun bir süre belirsizliğini koruduktan sonra yoluna bir sezon daha Anadolu Efes ile devam etmeye karar veren Vasilije Micic, EuroLeague‘in Türkiye’deki yeni yayıncısı S Sport’a kapsamlı bir röportaj verdi. Sırp yıldız, NBA görüşmeleri, Shane’in sakatlığı ve üçüncü EuroLeague şampiyonluğu hakkında konuştu.

İlk olarak NBA sürecine açıklık kazandıran Vasilije Micic, Oklahoma City Thunder ile olan görüşmelerini şöyle özetledi:

“Burada kalmak benim için kesinlikle harika oldu. İki EuroLeague ve Avrupa’da başardıklarımdan sonra bence bu sene geçen seneye göre daha hazırdım. Ama geçen sene Efes’le sözleşmemi uzattığım an bunu yapabileceğim bir kırılma noktasıydı. Kendimi Oklahoma’da bulabilirdim. Bu yaz bu olabilirdi ancak Kevin Durant takasını istediğinde transfer süreçleri bir anda durdu. Tabii ki öncesinde her takımda söylentiler vardı ama aradığım detaylar, oynama süreleri ve maçlar burada sahip olduğum sözleşme açısından önemliydi. Ama bu konuda çok da üzgün değilim çünkü burada oynadığım her andan ve Efes’te olduğu gibi oynadığım maçlarda bir etkimin olmasından mutlu oluyorum. Hala oraya gitmek gibi bir isteğim var. Benim basketbola yaklaşımım hiçbir zaman planlı olmadı. Her zaman anda ve kontrol edebileceğim şeylerde oldu. Ama sezon uzun ve de çok zorlu. O yüzden benim için önemli olan şey şu an bu zorluklara, hedeflere odaklanmak. Sonrasını göreceğiz. Dediğim gibi hala bir isteğim var. Sonunda nasıl olacağını göreceğiz.”

Shane Larkin’in sakatlığı sebebiyle sahalardan uzak kalacağı birkaç aylık dönemde takımı sırtlaması gerekip gerekmeyeceği konusunda Vasilije Micic, böyle bir şeye gerek olmadığını, takımda birçok yetenekli isim olduğunu dile getirdi.

“Bir şey sırtlanmam gerekmiyor çünkü ben, Shane ya da başkası olsa da olmasa da çok yetenekli bir takıma sahibiz. Yıllar boyunca bunu ve devamlılığı inşa ettik. Anadolu Efes’in tüm potansiyeli kadro tam olduğunda belli oluyor bence. Tam ve sağlıklı olduğumuzda. Ben böyle düşünüyorum. Yetenekli bir takımda olduğum için mutluyum.”

Vasa, üst üste üçüncü EuroLeague şampiyonluğu için ise şunları söyledi:

“Dürüst olmak gerekirse benim için çok fazla. Bazen röportajlarda kendimi dinliyorum ve kulağa bu meydan okumayı kabul etmek istemiyormuşum gibi geliyor. Sadece, kendime karşı dürüstüm ve iki EuroLeague’e nasıl ulaştığımızın farkındayım. Bu noktadan tahminde bulunmak imkansız. Tüm takımlar çok güçlü. Üçüncü şampiyonluğu düşünmek çok güzel ama gerçeklikte kalmak daha önemli.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler