Detroit Pistons Koçu Stan Van Gundy, San Antonio Spurs’ün kadrosunu asıl değerinden daha düşük ücretleri kabul eden oyuncularla kurmasına hayran olduğunu belirtti.

Van Gundy: “Hiç şüphe yok ki oyuncuları piyasa değerlerinden daha az ücret ödediğinizde derin bir kadro oluşturmak çok kolay. Salary cap, kadro derinliği yaratmaya çalışırken bizi oldukça zorluyor.”

“Tim Duncan, Tony Parker, Manu Ginobili ve David West gibi fedakarlık edip gerçek piyasa değerlerinden daha az paralar alan oyuncular kadronuzdaysa diğer parçaları da takıma ekleyebilir ve hedefinize doğru ilerleyebilirsiniz. Yaptıkları bu hamlelerle büyük bir iş başardılar. Kadrolarında, kendi istekleriyle alabileceklerinden daha az paralara oynayan oyuncular mevcut. Bu da onları, çoğumuzun içinde bulunduğu durumdan biraz farklı kılıyor.” şeklinde konuştu.

Halen Spurs kadrosunda bulunan Duncan yıllık 5.25 milyon $, Ginobili de 2.8 milyon $ kazanırken yaz aylarında takıma katılan West, Indiana Pacers ile olan sözleşmesini uzatmamış ve San Antonio’ya gelebilmek adına 11 milyon $’dan feragat etmişti.


 

Kaynak: basketball.realgm

Murat Akcan

İletişim: [email protected] Twitter: @akcanmrat

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir