Oklahoma City Thunder’ın yıldız oyun kurucusu Russell Westbrook, 2016 Rio Yaz Olimpiyat Oyunları’nda yer almayacağını açıkladı.

Ailesiyle görüştükten sonra böyle bir karar aldığını ifade eden nevi şahsına münhasır oyun kurucu, 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası ve 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nın kariyerinde önemli yeri olduğunu dile getirdi.

Russell Westbrook’un açıklamalarının tamamı şu şekilde:

”Ailemle konuştuktan sonra Olimpiyat Oyunları’nda yer almama kararı aldım, bu kolay bir karar değildi. Ülkemi temsil etme fırsatı bulduğum 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası ve 2012 Olimpiyat Oyunları benim için kariyerimin parlak noktaları. Gelecekte Birleşik Devletler Basketbol Takımı’nda yer alabileceğim fırsatları dört gözle bekliyor olacağım.”

Bu sezon Oklahoma City Thunder ile Konferans Finali oynama başarısı gösteren Russell Westbrook, takımının son şampiyon Golden State Warriors’a yedinci maç sonunda elenmesine engel olamamıştı. İnanılmaz bir yıl geçiren çılgın oyun kurucu, 23.5 sayı, 7.8 ribaund ve 10.4 asist ortalamalarıyla mücadele ederek triple double ortalamasına yakın bir dereceyle içerisinde bulunduğumuz sezonu noktalamayı bildi.


Kaynak | ESPN

Onur Coşkun

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir