Uzatmaya giden maçta Olympiacos, Real Madrid’i devirdi! | #GameON

Olympiacos Piraeus’un ilk beşi: Vassilis Spanoulis, Nikola Milutinov, Georgios Printezis, Kostas Papanikolau, Brian Roberts

Real Madrid’in ilk beşi: Luka Doncic, Facundo Campazzo, Walter Tavares, Trey Thompkins, Jeffrey Taylor

Düşük skorlu başlayan karşılaşmada ilk dört dakika 6-6 eşitlikle geçildi. Eşitlik sayısıyla beraber seri yakalayan Olympiacos, Real Madrid savunması geçmekte zorlanmayıp ilk çeyrekte farkı 12 sayıya çıkardı. (18-6)  Üçüncü dakika içinde altıncı sayısını atan Real Madrid, çeyreğin son dakikasına kadar sayı bulamadı. Son dakika içinde sekizinci sayısını kaydeden Real Madrid ilk çeyreği 18 – 8 geride kapadı. İki ekip de dörder oyuncusundan sayı katkısı alırken ilk çeyreğin yıldızı beş sayıbeş ribaundla oynayan Kostas Papanikolau oldu.

İkinci çeyrek dengeli başlarken üçüncü dakikada Real Madrid farkı altı sayıya indirdi. (21-15) Sonrasında yeni bir seri yakalayan Olympiacos, farkı yeniden 12 sayıya çıkardı. Karşılıklı mini serilerle geçen çeyreğin son dakikasına Olympiacos 31-24 önde girdi. Çeyreğin sonunda kendini bulan Real Madrid Jaycee Carroll‘ın son saniye üçlüğüyle farkı dört sayıya indirdi. (34 – 30) İkinci çeyrekte farkı eriten Real Madrid’de Luka Doncic 10 sayı, Jaycee Carroll dokuz sayıyla oynadı.

Twitter: @basketa_gr
Twitter: @basketa_gr

İlk yarı sonunda gelen üçlüğün verdiği güvenle üçüncü çeyreğe başlayan Real Madrid ikinci dakikada farkı bir sayıya indirdi. (36-35) Devamındaki üç dakika başa baş geçse de yeniden toparlanan Olympiacos, sayı farkını tekrar açtı. 9-0lık seriyle fark bir kez daha 12 sayıya ulaştı. (52-40) Son çeyreğe 56 – 47 Olympiacos’un üstünlüğüyle sonlandı.

Son çeyreğe de iyi başlayan Olympiacos, farkı kısa sürede 13 sayıya çıkardı. Olympiacos’un yakaladığı farkı korumakta zorlandığı maçta Real Madrid bir kez daha geriden gelerek çeyreğin bitimine üç dakika kala farkı dört sayıya indirdi. (68-64) İyi oyununu devam ettiren Real Madrid’de Carroll bir kez daha sahneye çıkıp 12 saniye kala skoru 72 – 72‘de eşitledi. Kalan sürede takımlar sayı bulamazken karşılaşma uzatmaya gitti.

Uzatma dakikaları 02:38 dakika kalana kadar başa baş geçti. (79-79) Sonrasında ise Printezis‘in üçlüğüyle canlanan Olympiacos, sahada 92 – 83 galip ayrıldı. Karşılaşmanın en değerli oyuncusu 21 sayı, 7 ribaund, 2 asist, 1 top çalmayla oynayan Georgios Printezis oldu. Real Madrid’de ise genç yıldız Luka Doncic33 sayıyla hem kariyer rekorunu kırdı hem de Real Madrid tarihinde bir maçta en yüksek fazla sayı atan oyuncu ünvanını aldı.

Geri1 of 2

Uzatmaya giden maçta Olympiacos, Real Madrid’i devirdi! | 92 – 83 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler