Uşak Sportif Son Çeyrekte

469635-USAK-SPORTIF---TORKU-KONYA-SELCUK-UNIVERSITESI-FOTOGRAFLARI

Haftanın zorlu maçlarından birinde play-off’a iyi bir sıradan girme hedefindeki Uşak Sportif sahasında ligde kalma mücadelesi veren Torku Konya Selçuk Üniversitesi’ni konuk etti. Son bölüme kadar skorda üstünlüğün sürekli el değiştirdiği karşılaşmayı ev sahibi ekip son çeyrekte yakaladığı yüksek üç sayılık atış yüzdesiyle 91-79 kazandı.

 

Karşılaşmaya hızlı başlayan taraf konuk ekip olurken 2 dakika sonunda 0-6’lık bir skor oluşunca Uşak Sportif erken bir mola aldı. Moladan sonra da Uşak Sportif istediği tempoyu yakalayamadı ve çeyreğin son 5 dakikasına 5-14 Torku Konya Selçuk Üniversitesi’nin üstünlüğüyle girildi. Uşak Sportif çeyrek boyunca stresli bir görüntü çizdi ve ilk periyot 15-20 Konya ekibinin üstünlüğüyle geçildi.

 

İkinci çeyreğe Uşak Sportif hızlı başlarken, skor 24-24’e geldiği anda Aziz Bekir mola istediği ancak masa hakemlerinin molayı işaret etmediği gerekçesiyle yoğun bir itirazda bulundu. Ozan Bulkaz da bu itirazın teknik faul gerektirdiğini düşünerek sert bir itirazda bulununca iki koça karşılıklı teknik faul çalındı. Yaşanan gergin anlar tribünleri de ateşlerken, Uşak Sportif devrenin bitimine 5:20 dakika kala Orhan Hacıyeva’nın basket faulüyle 29-28’lik skorla ilk kez öne geçti. Ancak Konya Selçuk Ünicersitesi Gillenwater’la 5 sayı bulup skoru 29-33’e getirince Uşak Sportif molası geldi. Moladan sonra oyun kontrolünü eline almaya başlayan ev sahibi ekip, fazlasıyla serbest atış kullanılan bölümde skor üstünlüğünü eline aldı ve ilk yarıyı 43-39 önde tamamladı. Konuk ekipte ilk yarı boyunca takımını sırtlayan Gillenwater bulduğu 25 sayıyla en fazla dikkat çeken isim oldu.

 

İkinci yarıya da ilk yarıya olduğu gibi hızlı başlayan taraf  Konya Selçuk Üniversitesi olurken,  2 dakika  sonunda konuk ekip 45-46’lık skorla yeniden öne geçti.  Bu andan itibaren üstünlük sürekli el değiştirirken çeyreğin son 3 dakikasına da 53-55 konuk ekibin üstünlüğüyle girildi ve çeyrek de Torku Konya Selçuk Üniversitesi’nin 58-62 üstünlüğüyle sonuçlandı.

 

Uşak Sportif son çeyreğe çok hızlı başladı. Ev sahibi ekip 2 dakikada 10-2 seri yakalayarak 68-64 öne geçti. Konya Selçuk Üniversitesi bu seriye de cevap vererek skoru 68-69’a getirdi ancak Uşak Sportif 8-0’lık bir seri daha yakalayıp 5.30 dakika kala skoru 76-69’a getirince Konya Selçuk Üniversitesi’nin molası geldi. Ancak konuk ekip, Zupan’ın üst üste bulduğu üçlüklere çare üretemeyince son 2 dakikaya 84-75 Uşak Sportif üstünlüğüyle girildi. Uşak Sportif, taraftarının da yoğun desteğini aldığı son bölümde hata yapmadı ve karşılaşmadan 91-79 galip ayrıldı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler