UNICS Kazan geriden gelerek sezonun siftahını yaptı #EuroLeague

Turkish Airlines EuroLeague’de sezonun ilk çift maç haftasının açılış mücadelesinde UNICS Kazan, konuğu FC Bayern karşısında 73-70 galip geldi.

UNICS Kazan ilk beşi: Isaiah Canaan – Dmitrii Uzinskii – Jarrell Brantley – John Brown – Tonye Jekiri

FC Bayern Munich ilk beşi: Nick Weiler-Babb – Corey Walden – Darrun Hilliard – DeShaun Thomas – Augustine Rubit

İlk dakikadan itibaren organize olmaktan uzak bir görüntü çizen UNICS Kazan, yaptığı basit top kayıplarıyla kendisine hücum şansı yaratamadı. Rakibinin bu hatalarını iyi değerlendiren FC Bayern Munich, ilk çeyreği 12-19 önde tamamladı. İkinci çeyrekte Darrun Hilliard ile fark yaratan Alman devi, rakibinin top kayıplarını sürdürmesiyle de fark baremini artırdı ve ilk yarı 26-37 Bayern üstünlüğüyle noktalandı.

İkinci yarıya savunma tarafında yüksek sertlikle başlayan UNICS Kazan, rakibini top kayıplarına zorlasa da farkın 16 sayıya çıkmasına engel olamadı. Etkili savunma performansını hücumda Lorenzo Brown’un liderliğiyle birleştiren ev sahibi ekip, bu sekansın ardından farkı hızla eritti ve son çeyreğe 45-50 Bayern üstünlüğüyle girildi. Son 10 dakikada Hezonja ve Canaan’ın da devreye girmesiyle skor ve oyun üstünlüğünü ele alan UNICS, farkı da çift hanelere yükseltti. Walden ile maça tutunmaya çalışan Bayern’in çabaları sonuç vermezken karşılaşma 73-70 UNICS üstünlüğüyle noktalandı. Bu sonuçla beraber Rus devi, EuroLeague’de bu sezonki ilk galibiyetini elde etmiş oldu.

İstatistik verilerine ulaşmak için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler