Unicaja Malaga Direktörü: “Norris Cole’un hoş karşılamadığım davranışları var”

Unicaja Malaga Sportif Direktörü Juanma Rodriguez pek çok konuda açıklamalarda bulundu.

Basketbol Şampiyonlar Ligi ve İspanya ACB Ligi ekiplerinden Unicaja Malaga’da sportif direktör Juanma Rodriguez; takımın durumu, Norris Cole’un davranışları ve Basketbol Şampiyonlar Ligi’ne katılmaları hakkında gelen soruları cevapladı.

La Opinion de Malaga‘ya konuşan Rodriguez takımın yıldızı Norris Cole ile ilgili olarak Norris Cole’un hoş karşılamadığım bazı davranışları var. Koçumuz Fotis Katsikaris onunla bu konu hakkında konuşacak. Ben bu ekibin sportif direktörü olduğum müddetçe takım olgusu her şahıs ve davranışın üzerinde olacak. Davranışlarından memnun değiliz. Umarım Cole bizi anlar ve tutumunu değiştirir. Karakterli ve kazanma arzusu yüksek oyuncuları severim ancak bunu doğru biçimde ifade edenlerini severim; takıma zarar verecek şekilde ifade edenlerini değil. O bunu birden fazla kez yaptı. Tekrar ederse yine problem yaşayacağız. Tecrübeli bir oyuncu olarak kulübün bir tutum sergileyebileceğini göz önünde bulundurursa böyle bir şey yaşanmayacak.” dedi.

Bu sene yeni katıldıkları Basketbol Şampiyonlar Ligi hakkında da konuşan Rodriguez,“Bence Unicaja, Avrupa basketbolunun yeni yüzü olan bir turnuvada kendisini çok iyi konumlandırdı. Bir profesyonel olarak sizlere bir fikir vereceğim: BCL ve EuroCup arasındaki fark, EuroLeague’de oynama potansiyeline sahip 3-4 takımdan(Virtus Bologna, Partizan, Valencia ve Lokomotiv Kuban’ı işaret ediyor) ibaret. Ancak diğer takımlar sportif seviye bakımından BCL ile çok benzer bir noktada.” ifadelerini kullandı.

Unicaja Malaga, Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde 4 maçta 3 galibiyet alırken İspanya Ligi’nde ise 11 maçta 5 galibiyetle yoluna devam ediyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler