Unicaja Malaga #BasketballCL’ye katılıyor!

İspanya basketbolunun önemli kulüplerinden olan Unicaja Malaga, gelecek sezondan itibaren Basketbol Şampiyonlar Ligi’ne katılıyor.

Unicaja Malaga resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, bu sabah toplanan Malaga Basketbol Kulübü Yönetim Kurulu toplantısında alınan kararda ekonomik, stratejik ve sportif kriterlere göre durum değerlendirmesi yapıldı. Bu değerlendirmeler sonucunda oy birliğiyle, Unicaja Malaga’nın önümüzdeki üç sezon boyunca Basketbol Şampiyonlar Ligi’ne katılması yönünde karara varıldı.

Unicaja Malaga, 2001-02 sezonundan 2015-16 sezonuna kadar her sezon EuroLeague’de oynarken son yıllarda ise 7DAYS Eurocup’ın iddialı ekiplerinden biriydi. 2016-17 sezonunda Eurocup’ta şampiyonluğa ulaşan Malaga, Avrupa sahnesinde önemli ekiplerden bir tanesi.

Gelecek üç sezon boyunca Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde oynayacak olan Unicaja Malaga, ekonomik ve stratejik açıdan bu kararı verdiklerini açıklarken BCL organizasyonuna duyulan güven önemli bir seviyede bulunuyor.

Ayrıca; TOFAŞ, Darüşşafaka Tekfen, Galatasaray, Rytas Vilnius gibi takımlar da geçtiğimiz yaz 7DAYS EuroCup’tan ayrılıp ya da EuroCup’ta yer alma şansını kullanmayıp Basketbol Şampiyonlar Ligi’ne katılmıştı.


Kaynak: Unicaja Malaga Resmi Sitesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler

Ishmail Wainright #NBA yolcusu #BasketballCL

Basketbol Şampiyonlar Ligi arenasında dikkatleri üzerine çeken Ishmail Wainright, gelen son haberlere göre NBA yolcusu. Sportando'dan Emiliano Carchia'nın aktardığı bilgilere göre Ishmail Wainright, önümüzdeki sezonu...

#BasketballCL, dijital anlamda da gövde gösterisi yaptı

Avrupa basketbolunun göz bebeği hâline gelen Basketbol Şampiyonlar Ligi, dijital anlamda da gövde gösterisi yaptı. Organizasyon kanallarından açıklanan verilere göre Basketbol Şampiyonlar Ligi, geride bıraktığımız...

Valencia’nın yeni koçu Joan Penarroya oldu! #7DAYSEuroCup

Gelecek sezon 7DAYS EuroCup'ta oynayacak olan Valencia, takımda Jaume Ponsarnau'dan boşalan koçluk koltuğuna Joan Penarroya'yı getirdi. Kulüpten yapılan resmi açıklamaya göre, geçtiğimiz yıl Hereda San...