1994 yılından bu yana Tükiye’nin farklı şehirlerinde ve farklı yaş kategorilerinde düzenlenen Uluslararası Yıldız Erkek Basketbol Turnuvası başlıyor. 30 Ocak – 6 Şubat tarihleri arasındaki turnuva, Pınar sponsorluğunda organize edilecek. İki farklı kıtadan 12 takımın mücadele edeceği turnuva 2005 yılından günümüze değin U16 seviyesinde düzenleniyor. Samsun şehrinin ev sahipliğini üstleneceği organizasyonda maçlar iki farklı salonda (Atatürk ve Mustafa Dağıstanlı) oynanacak.

Geçtiğimiz yıl yarı finalde Türkiye’ye kaybeden Fransa ve ilk tur gruplarını aşamayan Sırbistan’ın yanı sıra Almanya, Arjantin, Bulgaristan, Karadağ, Letonya, Litvanya, Slovenya, Ukrayna turnuvada mücadele edecek takımlar arasında bulunuyor. Türkiye ise turnuvaya U16 ve U15 takımlarıyla beraber katılmakta.

Geçtiğimiz yıl da kürsünün en üst basamağında yer alan Türkiye, beş kez ile turnuvayı en çok kazanan ülke olma özelliğini taşıyor. Antrenörler Semih Soğuksu ve Ertuğ Tuzcukaya yönetiminde 24 Ocak’ta çalışmalarına başlayan takımlarımız turnuvanın ardından 7 Şubat tarihinde ise kampı sonlandıracak. Maçlara girişin ücretsiz olduğu turnuvada karşılaşmalar tbftv.org adresi üzerinden canlı yayınlanacak.

U16 Milli Takımı’nın teknik, idari ve oyuncu kadrosu şu şekilde:

u16

tbf.org.tr

 

U15 Milli Takımı’nın teknik, idari ve oyuncu kadrosu ise şu şekilde:

u15

tbf.org.tr

Turnuva grupları ve ilk tur maç takvimi ise şu şekilde:

 

pınar

tbf.org.tr

Cengizhan Muratoğlu

Türk ve Yugoslav basketbolu, altyapılar hakkında her şey... twitter: @muratogluc

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir