FIBA Basketbol Dünya Kupası elemeleri beşinci maçında Ukrayna ile karşı karşıya gelen Türkiye sahadan 80-66 galip ayrılırken maç sonunda Ufuk Sarıca açıklamalarda bulundu.

Maça çok kötü başladıklarını ifade eden Sarıca devamında toparlandıklarını ve artık İsveç maçına odaklanacaklarını söyledi.

Ufuk Sarıca: ”Maça çok kötü başladık ancak ben bu başlangıcı bekliyordum. Tek beklemediğim olayı bu kadar fazla top kaybı yapmaktı. Sonrasında ikinci çeyreğe müthiş bir şekilde başladık ve agresif bir savunmayla ikinci yarıya önemli bir avantaj ile girmeyi başardı. Üçüncü çeyreği yine çok kötü oynadık. Burada gösterilen baskıya karşılık vermeliydik ancak dördüncü çeyrekte tekrar kendi oyunumuzu oynadık ve güzel bir galibiyet aldık. Önemli oyuncularımızın değiştiği bu dönemde Ukrayna’ya karşı önemli bir galibiyet aldık. Şimdi hiç küçümsemeden İsveç’e karşı bir maça çıkacağız. Ankara seyircisine gösterdikleri müthiş destekten dolayı teşekkür ediyorum. Ukrayna çok fizikli bir takım. Furkan Korkmaz ve Cedi Osman sayı ile öne çıkan isimler oldu. Diğer oyuncularımız da bir yerde bize katkı verecektir. Cedi ve Furkan, FIBA’nın kurallarına göre tam olarak antrenmanlara katılamadılar ancak geldiler ve elinde geleni yaparak oynadılar.”

Ayrıca Göksenin Köksal ise: ”Açıkcası maça çok iyi başlayamadık. Ukrayna çok tehlikeli ve çok fizikli bir takım. Maçın başında geriye düştük ancak sonrasında toparlamayı başardık. İkinci yarıda da seyircinin desteği ile galip gelmeyi başardık. Buradan seyircilere de çok teşekkür ediyorun. Çok çoşkulu bir kalabalık önünde oynadık.”

Mert İşleyen

Hayatını spora adamış birisi. NBA yazarı. İletişim: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir