ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Pınar Karşıyaka’nın deneyimli koçu Ufuk Sarıca, Petkimspor maçının ardından konuştu.

Dün akşam Pınar Cup’ta Petkimspor’u 65-54’lük skorla mağlup ettikleri maçın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Ufuk Sarıca, önemli noktaların altını çizdi.

Salondaki tadilat durumu nedeniyle rakiplerden özür dileyen Sarıca, takımının sezon öncesindeki durumunu da değerlendirdi.

Deneyimli basketbol adamının açıklamaları şöyle:

“Çok sıcak, oksijensiz ve havasız bir ortamda bu maçı oynamak zorunda kaldık. Yaklaşık 10-12 gündür bu süreçteyiz maalesef. Antrenmanlarımızın bir kısmını Antalya’da yaptık ama diğer kısmında bazı antrenmanları da iptal etmek durumunda kaldık. Bundan dolayı sıkıntılı bir ortamda maç oldu. Maç olarak da kalite olarak da zaten seyircisiz, taraftarsız oynanan bir maçta, boş salonda bir de bu sıcaklıkla beraber oyuncularımın bence motivasyonu ve sahadaki kaliteleri düştü.

Tam olarak hazır olduğumuzu söyleyemeyiz. Çok az süre kaldı. Yapacağımız antrenmanlar ve oynayacağımız bir tane daha maç var. Zor bir süreçten geçiyoruz ve bu süreçte özellikle 3 tane hazırlık maçını ertelemek zorunda kaldık. Dolayısıyla mart ayından bu yana uzun süredir yaklaşık 5 aydır basketbol oynamayan oyuncular sahada ritim kaybına da maalesef maruz kalıyor. Onun dışında yarın oynayacağımız turnuvanın son maçının ardından ligin ilk haftasındaki rakibimizi bekliyor olacağız.”


Kaynak: TRT Spor

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir