2019 FIBA Dünya Şampiyonası elemelerinde oynayacağı maçların hazırlıklarına devam eden 12 Dev Adam’da koç Ufuk Sarıca, dün akşamki Almanya galibiyeti sonrası konuştu.

Federasyonun sitesine demeç veren Ufuk Sarıca, takımın durumunu değerlendirirken bir takım gerekliliklerden de bahsetti.

Ufuk Sarıca‘nın açıklamaları şu şekilde:

“Kondisyon ve kuvvet ağırlıklı kamp çalışmalarımızın ardından İstanbul’da bir hazırlık maçı yapmıştık. Almanya’da da ikinci kez parkeye çıktık. Hamburg’da ciddi bir taraftar desteğini arkasına alan, zorlu bir rakibe karşı mücadele ettik. Açıkçası atmosfer itibariyle de karşılaşma, eleme mücadelesi havasındaydı. Oynadığımız tempolu ve güzel basketbol, ilerisi için bize umut verdi. Daha fazla birlikte oynamaya ve iyi alışkanlıklarımızı sürdürebilir hale getirmemiz gerekiyor. Şimdi SuperCup’ta ikinci maçımızı Çekya ile oynayacağız. İlk gün İtalya’yı mağlup eden Çekya karşısında da oyun düzenimize sadık kalarak sert rakibimize karşılılık vermemiz lazım. Ayrıca, Hamburg’da ilk gün çok güzel bir atmosfer yaratan basketbol severleri final maçında da tribüne bekliyoruz.”


Kaynak: tbf.org.tr

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir