Pınar Karşıyaka ve A Milli Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Ufuk Sarıca, dünyanın etkisi altına alan coronavirus salgını hakkında konuştu.

Tivibu Spor’a konuşan Ufuk Sarıca, #EvdeKal uyarılarına uyduklarını belirtirken kısa vadede bir dönüşün gözükmediğini dile getirdi.

“Liglerin ertelenmesiyle birlikte biz de çalışmalara ara verdik. Bu dönemde de kısa vadede şu an bir dönüş gözükmüyor gibi. Evde Kal uyarısına uyarak kendimizi evlerde karantinaya almaya çalışıyoruz. Dolayısıyla evde oyuncuların belki ufak çaplı olsa da çalışmaları da oluyor ama bu günümüzde yaptığımız antrenmanlar ile karşılaştırılınca gerçekçiliğini kaybediyor. Ama öncelik burada sağlık. Düşüncemiz bu. Umarım olumlu anlamda pozitif gelişmeler olur.”

Deneyimli çalıştırıcı, Pınar Karşıyaka’nın herhangi bir oyuncusunda ateş gibi semptomların olmadığını da ifade edip durumu muhafaza etmeye çalıştıklarını söyledi. Ufuk Sarıca, süreçte yetkililer ile iletişim halinde olduklarını da vurguladı.

“İletişim tabii ki oluyor. Ama konuşmalar tahminden öteye gitmiyor. Yaşanan süreçte oyuncularıma da söyledim. İlk kez başımıza gelen bir şey. Gün gün gelişmeleri takip etmek lazım. Dünya çapında bir felaket bu. Devamlı antrenman yapıp maça çıkan bireyler olarak belki biraz daha fazla mental sıkıntımız olacak. Sporcular da mental sıkıntılar çıkabilir. Bu konuda herkesin antrenman yapması gerekiyor. Benim de bir öngörüm yok açıkçası. Takip ediyoruz süreci. Şu ana kadar yaşadığımız süreçte takımda böyle bir hastalığın olmaması, bu süreç zarfında herhangi bir ateşli oyuncumuzun olmaması süreçte bizim için sevindirici nokta.”

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir