Eurocup Son 32 Turu K Grubu’nda İzmir’de ağırladığı İtalyan temsilcisi Energia Trento’ya 85-79 mağlup olan Pınar Karşıyaka’da, başantrenör Ufuk Sarıca maç sonunda açıklamalarda bulundu.

Kötü bir karşılaşma çıkardıklarını belirten Ufuk Sarıca, ”Maçın tamamına yakınında oyunu ve tempoyu kontrol edemedik, bunun en büyük sebebi de yaşadığımız top kayıpları oldu. 21 tane top kaybı yaptık ve bu top kayıplarının 17’si rakibin çaldığı toplardı, yani kolay sayıya dönüşen top kayıplarıydı. Bunların neticesinde de istediğimiz baskıyı hissettiremedik.” dedi.

Eurocup’un en agresif takımlarından biriyle oynadıklarını dile getiren Sarıca, ”Maçtan önce de çekincelerim vardı çünkü rakibimiz savunmayı çok delen bir takım. Boyalı alanı koruyamadık ve çok baskı yedik.” şeklinde konuştu.

Aldıkları sonucun telafisi için her şeyi yapacaklarını söyleyen Ufuk Sarıca, ‘‘Rakibimizi tebrik ediyorum, bizim yapabileceğimiz tek şey bu mağlubiyetin telafisi olarak İtalya’da kazanmak olacak, yapabileceğimiz her şeyi yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Onur Çelikten

Twitter: @mrcelikten - E-posta: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir