Ufuk Sarıca: “Ersan İlyasova, Eurobasket 2017’ye gelecek”

A Milli Erkek Basketbol Takımımız ve Beşiktaş Sompo Japan’ın baş antrenörü Ufuk Sarıca, beIN Sports’un Cafe Spor programına konuk oldu.

Nazlı Canyurt’un sorularını yanıtlayan Ufuk Sarıca, Beşiktaş Sompo Japan ve Milli Takım hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş Sompo Japan’ın İntegral Forex Türkiye Kupası’na çeyrek finalde Banvit’e elenerek veda etmesi hakkında sorulan soruya Ufuk Sarıca, “Banvit’i ligde yenmemizden dolayı kupada elenmemiz sürpriz olarak nitelendirildi ama kupada günlük performanslar öne çıkıyor.” şeklinde cevap verdi.

Ersan İlyasova’nın EuroBasket 2017 kadrosunda olup olmayacağı hakkında sorulan soruya Ufuk Sarıca “Ersan İlyasova, EuroBasket 2017’ye gelecek. Başta başkan Hidayet Türkoğlu olmak üzere federasyonumuzun girişimleri var.” şeklinde cevap verirken yabancı sınırlaması hakkında “Yabancı oyuncu sayısında bir kısıtlama olması gerekiyor. Yabancı sayısını veya sahadaki yabancı sayısını değiştirmek olabilir.” şeklinde konuştu.

Milli takımlarda kullanılan devşirme oyuncular hakkında sorulan soru karşısında “Mevcut durumda Milli Takım ve kulüp takımı aynı anda çalıştırılabilir gözüküyor. Biz de bunu layıkıyla yapmaya çalışacağız.” cevabını veren Ufuk Sarıca, Ali Muhammed’in mi yoksa Emir Preldzic’in mi milli takımda olacağı hakkında ise “Şu anda iki devşirme oyuncumuz var ancak aşağı yukarı takımımızın ihtiyaçları belli. Kesin konuşmamak gerekir ancak %90 Bobby Dixon milli takımda olacak gibi duruyor.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler