Beşiktaş Sompo Japan’ın Anadolu Efes’i konuk ettiği Spor Toto Play-off 2017 Yarı Final 1. Maçı’nın ardından Koç Ufuk Sarıca düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Takımının 90-71 kazandığı maçın akabinde Sarıca’nın kullandığı ifadeler şunlardı:

Çok akıcı zaman zaman hızlanan, zaman tuttuğumuz, domine ederek kazandığımız bir maç oldu. İlk periyotta ribaund dengesini kuramadık. İkinci periyotta bunu dengeleyince skora da yansıttık bunu. Anadolu Efes gibi bir takımı yendik, mutluyum. Ancak sadece bir maç kazandık. Onlar şampiyonluk için kurulmuş, değerli oyunculardan oluşan bir takım. Bir maç bize bir şey ifade etmiyor. Efes’i biri deplasmanda olmak üzere iki kere yenmeyi motivasyon olarak kullanacağız.

Milli takım için başrol oyuncularımızın sayısını artırmamızın gerektiği ortada. Pınar Karşıyaka’da da Türk oyuncuların büyük payı vardı. Camiaların büyüklüğünü anlatacak oyuncular Türkler. Özellikle bu seviyelerde 9-10 kişilik oyuncu rotasyonu şart. Türk oyuncu sayısını ne kadar artırırsak milli takım için o kadar iyi.

Taraftarın varlığı yadsınamaz. Seyirci başka şey, taraftar başka. Her gün daha kalabalığız. Ne kadar kalabalık olursanız o kadar güçlüsünüz. Umarım perşembe günü yine boş koltuk kalmaz.

Serinin ikinci maçı 1 Haziran Perşembe akşamı yine Akatlar’da oynanacak.

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: [email protected] Twitter: krutkayozcan

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir