Ufuk Sarıca: “Böyle bir günde kazanmak önemli” #BasketballCL

Basketbol Şampiyonlar Liginin ikinci haftasında Arged BM Slam Stal’i geriden gelerek yenen Pınar Karşıyaka’da Koç Ufuk Sarıca açıklamalarda bulundu.

Maçın ardından konuşan Koç Ufuk Sarıca, takımının ilk yarıdaki performansın eleştirirken galibiyeti genel çerçevede ele aldı.

Deneyimli basketbol insanının açıklamaları şöyle:

“Çok zor bir maç oldu. Ostrow geçen haftada İspanya’da Manresa’ya son 2-3 dakikada kaybetmişti 5 sayı farkla. Ben bunu biliyordum, oyuncularıma anlatmaya çalıştım. Üst üste gelen galibiyetler -belki Anadolu Efes’e kaybettik ama- bizi rahatlattı. Tony’nin sakatlığı bizi etkiledi. Ancak ondan da öte ilk yarı konuştuğumuz şeyleri düzgün yapamadık. Aslında ilk yarı hiçbir şey yapmadık desem daha doğru olacak. Çok top kaybı yaptık, 51 sayıya izin verdik.

İkinci yarı müdafaa kısmını düzelttik. 26 sayıda tuttuk rakibi. Çok ters bir düzende oynuyorlar. Alan savunmasında çemberi koruyacak oyuncuları yok ama… Salonumuz full değildi belki ama taraftarla oynama becerimizi de geliştirmemiz lazım. Yaklaşık 1.5 senedir taraftarsız oynuyoruz, bu da oyuncuları etkiliyor. Her topu son top gibi oynamamak lazım. Biz bir bölümde acele ettik, bu acele ettiğimiz bölümde. Bu bölümde de potamızda sayılar bulduk. Ancak kötü oynadığımız günde de maçı çevirmek önemli. Jerusalem deplasmanındaki galibiyetin anlam kazanması için içerdeki maçları kazanmamız lazım. Kenardan gelen Can bize çok önemli katkı verdi. Semih de faulleri atamamasına rağmen özellikle içeride, potaya gittiğimiz sürelerde bize çok önemli katkı verdi. Savunmada blokları da çok iyiydi. Böyle bir günde kazanmak önemli.”


Kaynak: Basketball CL

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler