A Milli Basketbol Takımı Başantrenörü Ufuk Sarıca, Shane Larkin’in Türk pasaportu alması konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

Fanatik‘e konuşan Ufuk SarıcaHem Larkin hem de Wilbekin’i çağırma ihtimali olur mu kampa?” sorusu üzerine “Bence Türk avantajını onlara verdiğimize göre, öyle bir karar alırsak ikisinin de gelmesi gerekir. Çünkü sakatlıklar oluyor. Mesela geçen sene Scottie, Dünya Kupası’ndaki ilk maçımızda oynamadı. Buralarda bu avantajı biz veriyorsak oyunculara, belki de ikisini birden çağırmak lazım” ifadelerini kullandı.

Deneyimli çalıştırıcı, Shane Larkin hakkında ise şu sözlerle fikirlerini dile getirdi:

Larkin çok iyi bir oyuncu; bireysel özellikleri olan ve özellikle de bire birde tutulması zor bir oyuncu. Zaten bunu hem geçen sezon hem de bu sezon Anadolu Efes ’teki performansı ile gösteriyor. NBA tarzında, açık sahayı seven ve oralarda durdurulması kolay bir oyuncu değil. Benim şahsi fikrim sorulduğunda: Larkin’in TC vatandaşlığı ile ilgili olumlu görüş belirtmiştim ama bunun için de görüşme gerekiyordu. Bu da gerçekleşti. Sayın Cumhurbaşkanımız da yardımcı olacağını söyledi. Gayet güzel. Ben de bir an önce Larkin’in TC statüsüne geçmesini bekliyorum. Hollanda ve İsveç maçlarında kullanabiliriz. Çünkü o zaman benim elimde iki tane alternatif olacak. Hem Scottie hem Larkin.. İkisi de iyi oyuncu. Scottie’yi de es geçmemek lazım. Geçen sene sakat iken de geldi Milli Takım’a. Gerçekten karakterli bir oyuncu. Onu da bir anda unutmamak lazım. Ali Muhammed şu anda biraz daha arka planda kalıyor. Kendi takımında çok süre almıyor ama iki tane oyuncu olursa bizim de Şubat’ta oynayacağımız maçlar var. Keşke Larkin hemen gelse de Şubat’taki milli maçlarda takımla olsa. 

 

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir