FIBA Europe Cup’ta yarı final kapısını aralayan Pınar Karşıyaka’da Koç Ufuk Sarıca, kupa hedeflerini ele alan önemli açıklamalarda bulundu.

Sezonun en keyifli bölümüne geldiklerini vurgulayan Ufuk Sarıca, hedeflerinin bir Avrupa kupası kazanmak olduğunu ifade etti.

Sarıca’nın açıklamaları şu şekilde:

“Sezonun en güzel yerlerinden birine geliyoruz. Hem ligin sonu geliyor hem de Avrupa’da tam netice alabileceğimiz, kupaya iyice yaklaştığımız bir pozisyondayız. Ligde yedi maç arka arkaya kazanarak yanılmıyorsam kendi rekorumuzu egale ettik. Avrupa tarafı ise 12 maç oldu, müthiş bir seri. Maç fazlamız var, lider durumdayız. Eğer rakibimizin maçını kazandığını düşünürsek ikinci durumdayız ki 23. hafta geçiliyor, bence müthiş bir durum. Bundan dolayı tabii oldukça mutluyuz. İstikrarımızı sürdürmek istiyoruz. Tabii dönem dönem bazı sakatlıklarımız, eksilmelerimiz oluyor. Adem’in bir sakatlığı var. Maalesef bir ameliyat olacak, bir süre bizden uzak kalacak. Görkem zaten dört haftadır bizle değil. Onun da iyileşmesini bekliyoruz. Jordan’ı (Morgan) geçen maç kullanamadık. Ayak bileğinde problem vardı ama Kyiv maçında bizle beraber olacağını düşünüyoruz.

Kyiv maçında hata yapmamamız lazım. Önemli bir avantajımız var ama tabii kazanarak yarı finale çıkmak istiyoruz. Kulübümüze, şehrimize ve taraftarımıza bir Avrupa kupası getirmek en büyük hedefimiz. Yarın da umut ediyorum ki çok kalabalık olup yarı finali hep beraber kutlarız. Zaten bu takım bundan besleniyor ve mutlu oluyor. Umarım hep beraber kutlarız.”

Pınar Karşıyaka bu akşam saat 20’de BC Kyiv Basket ile çeyrek final rövanş maçı oynayacak. Temsilcimiz Ukrayna’daki ilk maçı 71-89 kazanmıştı.


Kaynak: Pınar Karşıyaka

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir