UEFA ile FIBA spor modellerini korumak için bir araya geldi!

UEFA Başkanı Aleksander Čeferin ve FIBA Genel Sekreteri Andreas Zagklis, Avrupa’da spor modellerini koruma buluşmasında bir araya geldi.

Geçtiğimiz hafta İsviçre’de yapılan toplantıda basketbol evi fikri üzerinde konuşmalar yapılırken bu spor modellerinin yeri üzerinde duruldu.

Zagklis: ”UEFA ve FIBA arasında uzun süreli ve artık yerleşmiş bir ortalık var ve biz bir komşudan daha fazlasıyız. Birbirimizle aynı değerleri paylaşmaktan ve onları geliştirmekten gurur duyuyoruz.”

Čeferin: ”Mevcut durumlar hakkında görüş alışveriş hakkında bulunmak ve spor topluluklarının normale dönmesi hakkında konuşmak güzeldi.” ifadelerini kullandı.

Toplantıda aynı zamanda dünyayı etkisi altına alan coronavirus pandemisinin futbol ve basketbola etkisi ve bu etkilerinin büyüklüğü hakkında konuşmalar yer aldı.

Toplantının amacının ise bu branşlara katılımı arttırmak ve birlikte çok daha fazla etkinlik gerçekleştirmek olduğu belirtildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler

FIBA, Twitch ile anlaştıklarını duyurdu

FIBA, online canlı yayın platformu Twitch ile anlaşarak bazı organizasyonları oradan izleyicilerle buluşturacağını açıkladı. Twitch üzerinden EuroLeague Kadınlar, 3x3 turnuvaları ve bazı altyapı turnuvaları canlı...

Fenerbahçe Öznur Kablo ev sahipliği için başvuru yaptı | TB ÖZEL

EuroLeague Women'daki temsilcilerimizden Fenerbahçe Öznur Kablo, 17 ve 19 Mart tarihlerinde oynanacak çeyrek final karşılaşmaları için ev sahipliği başvurusu yaptı. Sarı lacivertliler, bir diğer temsilcimiz...

FIBA Kadınlar EuroBasket 2021 Elemeleri, sahada ve dijital alanda büyük başarı gösterdi

FIBA Kadınlar EuroBasket 2021 Elemeleri, koronavirüs salgınının yarattığı önemli zorluklara rağmen, hem sahada hem de saha dışında büyük bir başarıyla gerçekleştiğini kanıtladı. Kasım 2019, Kasım...