U20 Milli Takım, Karadağ engelini ikinci yarı performansıyla aştı | #FIBAU20Europe

FIBA U20 Avrupa Şampiyonası’nın ikinci gününde Karadağ karşısında çıkan U20 Milli Takım, mücadeleden 58-71’lik skorla galip ayrıldı.

Türkiye ilk beşi: Mert Akay – Şehmus Hazer – Onuralp Bitim – Yiğitcan Saybir – Ragıp Berke Atar

Karadağ ilk beşi: Igor Drobnjak – Andrija Slavkovic – Pavle Durisic – Marko Simonovic – Janko Cepic

Mücadele karşılıklı basketlerle başladı. Milli takımımız, Onuralp Bitim ve Şehmus Hazer’in etkili oyunuyla maçın ilk bölümümde oyuna ağırlığını koydu. Drobnjak ile yay gerisinden üçlük, Slavkovic ile hızlı hücumdan sayılar bulan Karadağ ise ufak bir ivme yakaladı ve skoru da eşitlemeyi başardı. Cepic ve Berke Atar’ın pota altından karşılıklı sayılarının etkili olduğu son bölümde Onuralp Bitim’in attığı art arda sayılarla ilk periyot 17-17 eşitlikle geçildi.

İkinci çeyreğe Muhaymin Mustafa ve Emre Tanışan’ın etkili oyunuyla giren Türkiye, skorda farkı yavaş yavaş açmaya başladı.İnatçı oyununu sürdüren Karadağ, Slavkovic ve Dronjak’ın attığı basketler ile rahat bir nefes alsa da Muhaymin Mustafa’nın yay gerisinden bulduğu basketler skoru 31-22’ye getirdi. Oyunun  son bölümünde savunmada daha sertleşen Karadağ, Simonovic ve Obradovic’in bulduğu ekstra basketler ile farkı üçe kadar düşürdü ve ilk yarı da U20 Milli Takımımız lehine 37-34 tamamlanmış oldu.

İkinci yarıya savunmada daha agresif başlayan Karadağ, Drobnjak ve Durusic’in bulduğu hızlı hücum sayıları ile skorda 43-39 öne geçti ve devamında Serkan Erdoğan molası geldi. Moladan Onuralp Bitim’in yüksek öz güvenli oyunu ve yay gerisinden bulduğu art arda basketler ile Türkiye tekrardan farkı çift hanelere çıkardı ve bu çeyreği de 63-49 önde kapattı. Onuralp Bitim ise yüksek öz güveni ve kritik pozisyonlardaki sayılarıyla farkın açılmasında önemli bir etken oldu.

Son çeyrek karşılıklı basketler ile geçilse de millilerimiz aradaki farkı korumayı başardı ve şampiyonadaki ikinci maçını da 71-58’lık skorla kazanmayı başararak yoluna kayıpsız devam etti.

İstatistik verilerine ulaşmak için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler