U20 Erkek Milli Takımımız, FIBA U20 Basketbol Şampiyonası’nda rakibi Fransa’ya 57-69 mağlup oldu.

Türkiye ilk beşi: Mert Akay – Şehmus Hazer – Onuralp Bitim – Yiğitcan Saybir – Ragıp Berke Atar

Fransa ilk beşi: Ludovic Beyhurst – Sofiane Briki – Yves Pons – Ivan Fevrier – Timothee Bazille

İlk çeyrekte hücumda organize olmakta zorlanan millilerimiz, 3-10’luk seri sonrası molaya gitti. İlk çeyreğin sonlarında alan savunmasında başarılı olup Şehmus Hazer önderliğinde sayılar bulan ekibimiz, çeyreği 13-15 geride kapattı.

İkinci çeyreğe Berke Atar’ın sayılarıyla başlayan milliler çeyreğin altıncı dakikasında 21-19 üstünlüğü yakaladı. İki tarafın da hücumdan sayı üretemediği dakikalarda Şehmus Hazer ile Emre Tanışan’ın ikili oyunlar üzerinden ürettiği sayılar sonrası fark beşe yükseldi. (26-21) İkinci çeyreğin devamında karşılıklı sayılar devam etti ve Türkiye, ilk yarıyı 31-28 önde kapattı.

Üçüncü çeyrekte Ivan Fevrier merkezli hücum organizasyonları sonucu aradaki farkı kendi lehine açmaya başlayan Fransa, Ragıp Berke Atar’ı savunmakta zorlanmaya devam etti. Millilerimiz, savunmayı toparlayıp hücumda Berke Atar ve Mert Akay ile öne çıksa da Fransa karşısında son çeyreğe 44-47 geride girdi.

Dördüncü çeyreğe Yiğitcan ve Berke’nin faul atışlarıyla durumu eşitleyen ekibimiz, Yohan Choupas’ın üçlüğüne engel olamadı. (47-50) Potaya atak ederek faul çizgisinden sayı üretmeye devam eden milliler, Fransa’yı savunmada durdurmakta zorlanmaya devam etti. (50-55) Yiğitcan Saybir’in kritik üçlüğüyle farkı azaltmaya çalışan milliler Choupas ve Kayouloud’un üçlükleri sonrası mola aldı.(55-64) Mola sonrası maçtan iyice düşen milliler, Fransa karşısında maçı 57-69 kaybetti ve gruptaki son maçında ilk mağlubiyetini yaşadı.

İstatistik verilerine ulaşmak için tıklayınız


Metehan Metin Cetin

Basketbol sevdalısı bir genç. İletişim: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir