U20 Erkek Milli Takımımız, #FIBAU20Europe’u altıncı sırada tamamladı

U20 Erkek Milli Takım, İsrail’de düzenlenen FIBA U20 Avrupa Şampiyonası’nda beşinci olma yolunda Litvanya engeline 89-73’lük skorla takıldı.

Türkiye ilk beşi: Eray Aydoğan – Muhaymin Mustafa – Erkin Şenel – Sadık Kabaca – Emre Tanışan

Litvanya ilk beşi: Arnas Velicka – Lukas Uleckas – Ignas Sargiunas – Vitalijus Kozys – Gratas Vasiliuauskas

Mücadeleye Uleckas ve Sargiunas’ın üst üste sayılarıyla başlayan Litvanya, ilk beş dakikalık bölümü 13-6 önde bitirdi. Erkin Şenel’in yay gerisinden bulduğu basketlerle skora ortak olmak isteyen U20 Erkek Milli Takım, Kozys ve Lavrinavicius’tan gelen boyalı alan sayılarına engel olamayınca ilk çeyreği 23-19 geride kapattı.

İkinci çeyrek Yiğitcan Saybir ve Muhaymin Mustafa’nın başı çektiği hücum organizasyonlarını savunma hamleleriyle birleştiren milliler, önce skoru eşitledi sonra da 34-30 öne geçti. İlk yarının son bölümüne girilirken Poska’nın gelen üçlüğü ve hemen ardından Kozys’in gelen 2+1, iplerin yeniden Litvanya’nın eline geçmesini sağladı. Bu duruma Sadık Kabaca ile karşılık vermek isteyen milliler, Kozys’i savunmakta zorlanınca ilk yarıda 43-42 Litvanya üstünlüğüyle geçilmiş oldu.

İkinci yarıya agresif savunmayla başlayan Litvanya, üst üste sayılar bulunca Serkan Erdoğan molası geldi. Moladan yine savunma ve hücumda dağınık bir şekilde dönen U20 Erkek Milli Takım, Vasiliauskas’ın boyalı alan ve Sargiunas’ın yay gerisinden bulduğu sayılara engel olamayınca bu çeyreği de Litvanya 65-56 önde bitirmeyi başardı.

Son .eyrek Valinskas ve Velicka’nın yay gerisindeki isabetlerine bir türlü çözüm üretemeyen milliler, maçın son beş dakikasına 82-65 geride girdi. Milli takım, maçın son bölümünde Muhaymin ve Yiğit Baran Sarıkaya ile ayakta kalmaya çalışsa da Litvanya üstünlüğünü korudu ve maçı da 89-73 kazanarak U20 Avrupa Şampiyonası’nda beşinci sıranın sahibi oldu. Millilerimiz ise bu turnuvada toplamda altıncı kez altıncı sıranın sahibi oldu.

İstatistik verilerine ulaşmak için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler